Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Skorzystajmy z badań! NFZ zaprasza na środę z profilaktyką

środa, 01 lutego 2023 08:53 / Autor: Iwona Gajewska-Wrona
Skorzystajmy z badań! NFZ zaprasza na środę z profilaktyką
Skorzystajmy z badań! NFZ zaprasza na środę z profilaktyką
Iwona Gajewska-Wrona
Iwona Gajewska-Wrona

- Spotkanie ze świętokrzyskimi „Amazonkami”, nauka samobadania piersi na fantomach, badania ciśnienia krwi i poziomu cukru czy karnety na pomiary w kiosku profilaktycznym – to wszystko czeka w Sali Obsługi Klientów Świętokrzyskiego NFZ. Po raz kolejny mieszkańcy regionu mogą skorzystać z akcji profilaktycznej, organizowanej przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Przed nami Światowy Dzień Walki z Rakiem. Z tej okazji Świętokrzyski Oddział Wojewódzki NFZ w środę, 1 lutego zaprasza do Sali Obsługi Klientów przy al. IX  Wieków Kielc 2a w Kielcach na profilaktyczne spotkanie, badania i pomiary.

- Swoje stanowisko zorganizują Świętokrzyskie „Amazonki”, z którymi będzie można porozmawiać o zapobieganiu chorobom nowotworowym, ale także o leczeniu i radzeniu sobie z diagnozą „nowotwór". Zainteresowane nauczą się samobadania piersi na fantomie, a na kolejnym stanowisku sprawdzą poziom cukru we krwi i ciśnienie tętnicze – mówi Beata Szczepanek, rzecznik świętokrzyskiego oddziału NFZ.

Dodatkowo, w kiosku profilaktycznym będzie można skontrolować swój wzrost, wagę, analizę składu ciała (BMI, poziom tkanki tłuszczowej i mięśniowej, zawartość wody w organizmie oraz ciśnienie.

- Po wykonaniu pomiarów zapewniamy możliwość konsultacji z dietetykiem i rozmowy z naszym specjalistą do spraw profilaktyki – uzupełnia Szczepanek.

Będzie można zapoznać się z profilaktycznymi programami mającymi na celu zapobieganie i wczesne wykrywanie nowotworów.

- Zachęcimy też do potwierdzania profilu zaufanego i logowania się do Internetowego Konta Pacjenta - IKP i aplikacji mojeIKP oraz wyrabiania Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego i korzystania z Teleplatformy Pierwszego Kontaktu. Przygotowaliśmy mnóstwo ulotek i materiałów edukacyjnych – dodała rzecznik NFZ.

 Zainteresowani otrzymają także karnety na wykonanie pomiarów w kiosku profilaktycznym.

Spotkanie profilaktyczne w Sali Obsługi Klientów Świętokrzyskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ , przy al. IX Wieków Kielc 2a w Kielcach, odbędzie w godz. 10.00 do 13.00.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO