Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Sortownia w Promniku znów przyjmie odpady

poniedziałek, 11 maja 2020 09:27 / Autor: Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Zakład Unieszkodliwiania Odpadów w Promniku wznawia odbiór śmieci od kieleckich gmin. Przerwa była spowodowana zbyt dużą ilością odpadów, które trafiły tu w ubiegłym tygodniu i maksymalnym zapełnieniem hali przyjęć.

Mirosław Banach, prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Odpadami w Promniku, informuje, że zakład zakończy jeszcze dziś (poniedziałek) przetwarzanie dostarczonych w zeszłym tygodniu odpadów i zacznie odbierać nowe.

- Opanowujemy sytuację. Od południa będą możliwe już częściowe odbiory i od jutra będziemy przyjmować odpady normalnie - mówi Mirosław Banach. W pierwszej kolejności do sortowni w Promniku będą przyjmowane głównie odpady z Kielc oraz pilne dostawy z poszczególnych gmin powiatu kieleckiego. 

Sortownia w Promniku nie przyjmowała śmieci od piątku. - Mieliśmy zbyt dużą ich ilość i nie mieliśmy miejsca do składowania. W czwartek po południu poinformowaliśmy o tym firmy, które przywożą do nas śmieci i w piątek nie było odbiorów - tłumaczy. - Nie mogliśmy sobie pozwolić na to, żeby zostawić taką ilość odpadów na weekend, bo nie pozwalają na to przepisy przeciwpożarowe. Mamy określone moce przerobowe i nie mogliśmy zrobić więcej niż byliśmy w stanie - dodaje.

Nasz rozmówca podkreśla, że w zakładzie pracuje codziennie 117 osób, które wykonują swoje obowiązki mimo epidemii. - Przyjmujemy odpady, więc jesteśmy narażeni na zakażenie. Nie wiadomo, co kto wyrzuca i jakie odpady trafiają do nas. Codziennie przyjeżdża do nas kilkudziesięciu kierowców, a działamy bez przerwy od początku pandemii.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO