Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Świat komiksów to dla nich pasja i rozrywka

sobota, 04 stycznia 2020 14:40 / Autor: Wiktor Żelazny
Świat komiksów to dla nich pasja i rozrywka
Świat komiksów to dla nich pasja i rozrywka
Wiktor Żelazny
Wiktor Żelazny

Każdy z nich ma swojego ulubionego bohatera, którego losy śledzi na stronach kolorowych komiksów. Dla jednych jest to forma świetnej rozrywki, a dla innych dodatkowo pasja. Dzisiaj Kielecka Liga Komiskowa spotkała się w klubie Wolna Strefa w Kielcach, by wspólnie dzielić się swoimi przemyśleniami i doświadczeniami.

- Po konwencie Sabat Fiction Fest stwierdziliśmy, że należy spróbować zorganizować w Kielcach spotkania dla komiksiarzy. Dużo osób, ze względu na coraz większą ekspozycje postaci komiksowych w filmach czy serialach, chce wejść w ten świat. I my ze względu na długą, bo ponad 50-letnią historię rysunkowych historii, chcemy im w tym pomóc - mówił Michał Serwicki, współorganizator spotkania.

Dzisiejsze spotkanie poświęcone było postaci Watchmena, która ostatnio stała się bardzo popularna za sprawą serialu wyprodukowanego przez HBO. Jak podkreślają organizatorzy spotkania, w Polsce komiksy zyskują popularność, a ich dostępność jest ułatwiona przez Internet. A jak właściwie zacząć swoją przygodę z komiksem?

- Złotą radą dla wszystkich początkujących jest znalezienie swojej ulubionej postaci i wyszukanie pierwszego tomu na temat interesującego nas bohatera. Jednak gdyby ktoś miał jakieś wątpliwości i pytania, zapraszamy na nasze spotkania – radził Michał Serwicki.

Wśród przybyłych na spotkanie można było zauważyć fascynacje różnymi postaciami. Dla jednych był to Spiderman, a dla jeszcze innych japońskie Naruto. Niektórzy fascynują się światem komiksowym od długiego czasu, dzięki czemu ich kolekcje są bogate: - Osobiście światem komiksów interesuję się od dziesięciu lat, a w swojej kolekcji mam ponad osiemset egzemplarzy. Niektóre w oryginalnym japońskim języku – mówiła Martyna Ciechocińska.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO