Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Trwa nabór wniosków o przyznanie 500 plus

wtorek, 14 lutego 2023 14:29 / Autor: Iwona Gajewska-Wrona
Trwa nabór wniosków o przyznanie 500 plus
Fot. pixabay
Trwa nabór wniosków o przyznanie 500 plus
Fot. pixabay
Iwona Gajewska-Wrona
Iwona Gajewska-Wrona

Trwa nabór wniosków o przyznanie świadczenia 500 plus na nowy okres rozliczeniowy. Z uwagi na to, że formularze można przesyłać jedynie drogą elektroniczną, ZUS zachęca do założenia specjalnej aplikacji mZUS.

Nowy okres rozliczeniowy rozpocznie się 1 czerwca 2023 r. i potrwa do 31 maja 2024 r.

- Aby uzyskać ciągłość w wypłacaniu tego świadczenia, wnioski należy złożyć do 30 kwietnia. Jeżeli rodzice dziecka złożą go do końca czerwca, wówczas świadczenie będzie przekazane z wyrównaniem od 1 czerwca 2023 roku. Z kolei, jeśli wniosek złożony zostanie po 30 czerwca, wtedy świadczenie wychowawcze będzie przysługiwało od miesiąca złożenia wniosku – informuje Paweł Szkalej, rzecznik kieleckiego oddziału ZUS.  

Formularze można przesyłać poprzez bankowość elektroniczną, portal emp@tia.pl oraz platformę usług elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. 

 - Najszybciej i najprościej można to zrobić za pośrednictwem bezpłatnej aplikacji mZUS. Zachęcamy wszystkich rodziców, by jak najszybciej tego dokonali – mówi Szkalej.

Przypominamy, że 500 plus przysługuje na każde dziecko do ukończenia przez nie 18 lat, niezależnie od osiąganych dochodów.

W województwie świętokrzyskim, w ciągu kilku pierwszych dni lutego złożono blisko 23 tys. wniosków. Najwięcej złożyli mieszkańcy Kielc i powiatu kieleckiego.

Tag: zus
Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO