Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Uwaga Kierowcy! Ulica Wojska Polskiego całkowicie zamknięta dla ruchu kołowego

poniedziałek, 06 lutego 2023 07:31 / Autor: Iwona Gajewska-Wrona
Uwaga Kierowcy! Ulica Wojska Polskiego całkowicie zamknięta dla ruchu kołowego
Uwaga Kierowcy! Ulica Wojska Polskiego całkowicie zamknięta dla ruchu kołowego
Iwona Gajewska-Wrona
Iwona Gajewska-Wrona

Zgodnie z zapowiedziami, od dziś ( 6 lutego), zamknięta będzie ulica Wojska Polskiego. Chodzi dokładnie o odcinek od wyjazdu z pętli na Bukówce do skrzyżowania z ul. Klecką (bez skrzyżowania).

Przypominamy, że utrudnienia spowodowane są prowadzonymi tam pracami drogowymi. Jak czytamy w komunikacie wydanym przez Miejski Zarząd Dróg, objazd zamkniętego odcinka w obu kierunkach jest wyznaczony przez ul. Wojska Polskiego - Mójczę – (m.Kielce) ul. Prostą – Wikaryjską – Sandomierską – Źródłową – Tarnowską - Pileckiego.

- Zamknięcie dla ruchu kołowego ul. Wojska Polskiego jest spowodowane przede wszystkim wysokim stopniem skompilowania prac oraz warunkami gruntowymi na odcinku robót „na górce” pomiędzy pętlą autobusową a ul. Klecką. W związku ze znaczną zmianą niwelety na tym fragmencie ulicy konieczne jest wykonanie prac w zakresie rozbiórki istniejącej konstrukcji jezdni, wykonanie wykopów dochodzących lokalnie do głębokości 3,6 m (od terenu istniejącego),  wykonanie kanalizacji deszczowej, muru oporowego, konstrukcji drogi wraz z nawierzchnią. Głębokie wykopy jak i skomplikowane warunki gruntowe - gdzie zgodnie z dokumentacją projektową do odspojenia jest 8 900 mskały oraz wykop w ilości 4900 mgruntu - uniemożliwiają wdrożenie innej organizacji ruchu niż całkowite zamknięcie np. ruchu wahadłowego – czytamy na stronie MZD.

Wspomniana organizacja ruchu będzie obowiązywać przez pięć miesięcy.

Przypominamy, że w tym czasie będą obowiązywały także zmiany w rozkładach jazdy komunikacji miejskiej.

Od dziś ( 6 lutego ) zawieszone zostaje kursowanie autobusów linii numer 11. Zastąpi ją linia Z11 (w relacji do Borkowa i Sukowa Babie) oraz 33 (w relacji do Sukowa babie). Trasy linii numer 33 i 25 zostają skrócone do pętli na Bukówce. Tę drugą zastąpi linia numer Z25 (będzie obsługiwać ulicę Klecką).

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO