Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

W czwartek ruszy studencki korowód. W weekend koncerty

środa, 17 maja 2023 13:25 / Autor: Łukasz Czerwiak
W czwartek ruszy studencki korowód. W weekend koncerty
W czwartek ruszy studencki korowód. W weekend koncerty
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

Trwają Majonezalia – kieleckie juwenalia rozpoczęły się wczoraj. Dzisiaj, w środę, 17 maja będzie sportowo i tajemniczo.

Fani ruchu i rywalizacji będą mogli wziąć udział w maratonie fitness i uczestniczyć w pokazach gry w Boccia. Rozgrzewka przed juwenaliami rozpocznie się o godzinie 16:00 w Uniwersyteckim Centrum Sportu.

– Trening rozpoczniemy rozgrzewką i będzie miał różną formę. Nie zabraknie m.in. obwodu stacyjnego oraz ćwiczeń wzmacniających. Połączymy również aerobik z tańcem. Na koniec rozluźnimy i rozciągniemy mięśnie z pomocą ćwiczeń stretchingowych – mówi Piotr Osiakowski, pracownik Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UJK. 

Z kolei wieczorem, o godzinie 20, zaplanowano koncert w ciemno – „Podsłuchy”. Na Małej Scenie KCK wystąpi tajemnicza artystka. Bilety na wydarzenie kosztują 40 złotych, choć studenci mogą liczyć na zniżki.

W czwartek o godzinie 12:00 z terenu Politechniki Świętokrzyskiej na Rynek wyruszy barwny korowód. Pod Urzędem Miasta studenci symbolicznie odbiorą klucze do bram Kielc. Na ten dzień samorządy UJK wraz z Akademią Nauk Stosowanych przygotowali klubową imprezę w Ultra Violet – Exclusive Club. Cena wejściówki to maksymalnie 30 złotych. 

Piątek będzie dniem relaksu i odpoczynku, ponieważ w planie znajduje się „Wielkie Planszówkowanie”. W trakcie wydarzenia wybrzmi dobra muzyka.

W sobotę w Amfiteatrze Kadzielnia wystąpią Big Cyc, Poparzeni Kawą Trzy oraz zespół Mad Horses. Otwarcie bram na to wydarzenie o godzinie 18. Zwykłe bilety są w cenie 40 złotych. Studenci mogą liczyć na 50-procentową zniżkę.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO