Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

W Kielcach średnie ceny mieszkań rosną szybciej niż w przypadku domów

czwartek, 23 czerwca 2022 14:53 / Autor: Weronika Karyś
W Kielcach średnie ceny mieszkań rosną szybciej niż w przypadku domów
W Kielcach średnie ceny mieszkań rosną szybciej niż w przypadku domów
Weronika Karyś
Weronika Karyś

Z najnowszych danych wynika, że w Kielcach za metr kwadratowy mieszkania trzeba już zapłacić średnio 7,5 tysiąca złotych. Domy są tańsze i kosztują średnio 4,2 tysiące złotych, z kolei działki – 380 złotych za metr kwadratowy. Wszystkie wymienione kwoty dotyczą rynku wtórnego.

Na portalu nieruchomosci-online.pl pojawił się raport pt. „Krajobraz lokalnych rynków nieruchomości”, w którym znalazły się dane dotyczące w sumie szesnastu aglomeracji i blisko dwustu gmin ościennych w Polsce.

Pod lupę została więc wzięta również aglomeracja kielecka w skład której oprócz Kielc wchodzi również gmina Strawczyn, Miedziana Góra, Masłów, Górno, Daleszyce, Pierzchnica, Morawica, Nowiny, Chęciny i Piekoszów.

Z przedstawionych danych wynika, że obecnie za metr kwadratowy mieszkania w Kielcach trzeba średnio zapłacić 7553 złotych. W Nowinach jest to 6341 złotych, z kolei w Masłowie 6103 złotych. Okazuje się, że o wiele tańsze mieszkania można kupić między innymi w Skarżysku-Kamiennej oraz Ostrowcu Świętokrzyskim.

mieszkania.jpg

Ceny domów są dużo niższe. W Kielcach za metr kwadratowy trzeba bowiem zapłacić 4217 złotych. Drożej jest w Miedzianej Górze (4241 zł) i Morawicy (4404 zł). Niewiele taniej niż w Kielcach jest z kolei w Chęcinach (4210 zł) oraz Daleszycach (4189 zł). Najbardziej opłacalnie wychodzą domy w Piekoszowie, Ostrowcu Świętokrzyskim, Busku-Zdroju i Skarżysku-Kamiennej.

domy.jpg

Jeśli chodzi o działki, w Kielcach obecnie trzeba zapłacić średnio 380 złotych za metr kwadratowy. To około czterokrotnie więcej niż w Daleszycach, Morawicy, Piekoszowie, Strawczynie, Chęcinach czy Pierzchnicy. To również dużo drożej niż w Miedzianej Górze, Masłowie i Górnie.

działki.jpg

W podsumowaniu raportu dotyczącego aglomeracji kieleckiej portal nieruchomosci-online.pl zauważa, że średnie ceny domów w gminach podmiejskich są bardzo zbliżone do aktualnych stawek spotykanych w Kielcach.

Autorzy zestawienia podkreślają także, iż Górno to jedyna gmina w całej aglomeracji kieleckiej, w której zaobserwowano spadek cen działek budowlanych (o 5 proc.) w stosunku do maja ubiegłego roku.

Co ważne, w Kielcach średnie ceny mieszkań rosną wyraźnie szybciej niż w przypadku domów (kolejno jest to 16,6 i 7,3 proc. porównując rok do roku).

Z raportem można zapoznać się pod linkiem: https://www.nieruchomosci-online.pl/porady/ceny-nieruchomosci-w-kielcach-i-pobliskich-gminach-raport-lokalny-20117.html

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO