Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

W sierpniu Kielce staną się Polską stolicą fotografii!

piątek, 05 sierpnia 2022 12:52 / Autor: Weronika Kępa
W sierpniu Kielce staną się Polską stolicą fotografii!
W sierpniu Kielce staną się Polską stolicą fotografii!
Weronika Kępa
Weronika Kępa

12 sierpnia w Kielcach rozpocznie się ogólnopolski zlot pasjonatów fotografii. W ramach trzydniowego wydarzenia zaplanowano mnóstwo warsztatów, kursów, prelekcji, konsultacji, plenerów i spacerów. Całość skierowana jest nie tylko do profesjonalistów, ale również amatorów w każdym wieku.

– To już szósta edycja zlotu, ale pierwsza, która odbędzie się w Kielcach. Będzie dużo warsztatów, plenerów, możliwość wypożyczania sprzętu od czołowych producentów, możliwość serwisowania i naprawy własnego sprzętu, zapoznania się z nowymi technologiami drukarskimi i wiele, wiele innych. Zaczynamy w piątek spacerem po Kielcach. Będzie nam towarzyszył przewodnik Piotr Sobierajski, który pokaże malownicze zakątki miasta o tak zwanej złotej godzinie – mówi współorganizator wydarzenia i fotograf Mariusz Łężniak.

Impreza potrwa do 14 sierpnia. Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym wiceprzewodniczącej kieleckiej rady miasta, Joanny Winiarskiej.

– Fotografia to również moja pasja, którą dzielę z małżonkiem. Bohaterami naszych zdjęć są przede wszystkim niedźwiedzie. To jest nasze Mount Everest. Kiedy nocą schodzimy z czatowni z pięknymi kadrami czujemy się pełni energii do dalszego działania, dlatego z ogromną radością objęłam to wydarzenie patronatem honorowym – dodaje wiceprzewodnicząca Joanna Winiarska.

Szczegółowy program zlotu jest dostępny pod linkiem: https://www.cudzechwalicie.com/home/kielce2022/

Na wydarzenie obowiązują zapisy. Liczba miejsc jest bowiem ograniczona. Formularz zgłoszeniowy jest dostępny pod linkiem: https://www.cudzechwalicie.com/home/zlot-pasjonat%C3%B3w-fotografii-kielce-2022/

Wpisowe wynosi 100 złotych.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO