MIASTO
W ślad za innymi uczelniami, UJK będzie wydawać własne czasopismo


Choć prace nad pierwszym numerem wciąż trwają, ten ma się ukazać jeszcze w wakacje. Na łamach uniwersyteckiego czasopisma swoje teksty będą publikować nie tylko profesorowie z UJK, ale również sami studenci.
Redaktorem naczelnym periodyku został Piotr Burda sprawujący rolę rzecznika prasowego uczelni. - Rektor Stanisław Głuszek uznał, że wzorem innych uczelni będziemy wydawać własne czasopismo. Jego roboczy tytuł to „Czasopismo Uniwersytetu Jana Kochanowskiego”. Wciąż pracujemy nad pierwszym numerem. Chcemy, żeby ukazał się jeszcze w wakacje – informuje.
Prezentowane treści będą dotyczyć przede wszystkim życia uczelni, wśród nich nie zabraknie felietonów. Jeden z nich napisał profesor Piotr Zbróg. – Dotyczy on poprawności językowej. W pierwszym numerze ukaże się też artykuł o Ogrodzie Botanicznym oraz test autorstwa profesor Olgi Dąbrowskiej-Cendrowskiej. Myślę, że to będzie czasopismo, które trafi do szerokiego grona odbiorców – zarówno młodych, jak i starszych – stwierdza Burda.
Nakład nie został jeszcze precyzyjnie określony. - Wstępnie szacujemy, że będzie to pięćset egzemplarzy, ale wraz ze wzrostem zainteresowania jesteśmy w stanie zwiększać tę liczbę. Mamy wydawnictwo i dysponujemy odpowiednim sprzętem - nową maszyną, która jest w stanie wydrukować kilkaset periodyków – tłumaczy.
„Czasopismo Uniwersytetu Jana Kochanowskiego” ma liczyć ok. 60 stron, a uczelnia zamierza rozdawać go za darmo – przy pomocy kieleckich szkół i miejskich instytucji.

![[FOTO] Rekonstruktorzy pamiętali o powstańcach](/media/k2/items/cache/21e8d9fc09bca05258670ea70a7b3287_L.jpg)
![[FOTO+WIDEO] Kielce upamiętniły rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego](/media/k2/items/cache/02f0072e44b993934e0f21a341c41297_L.jpg)


![[PLAN OBCHODÓW] 81. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego](/media/k2/items/cache/1dea57051831da1efcba52d8c3f10926_L.jpg)


