Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MUZYKA

Finał Festiwalu im. Wojtka Belona. Wystąpi także Ralph Kamiński

piątek, 26 maja 2023 10:26 / Autor: Łukasz Czerwiak
Finał Festiwalu im. Wojtka Belona. Wystąpi także Ralph Kamiński
Finał Festiwalu im. Wojtka Belona. Wystąpi także Ralph Kamiński
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

W najbliższy weekend, w sali widowiskowej Buskiego Samorządowego Centrum Kultury zakończy się 15. edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki im. Wojtka Belona „Niechaj zabrzmi Bukowina". W niedzielę wieczorem zaplanowano koncert gwiazdy.

W sobotę, 27 maja o godzinie 15 odbędzie się koncert konkursowy w wykonaniu 14 zakwalifikowanych artystów. Są nimi: Andrzej Marczyński, Tomasz Wolak, The Heartbeat, Tomasz Kędra, Andrzej Czyż, Dominik Żulicki, Michał & Błażej Skuza, Małgorzata Badocha, Paweł Gładyś, Piotr Kędziora, Zespół „Pod prąd”, Jednoosobowa Formacja Artystyczna „Grześ”, Zespół wokalny „Na szlaku”, Zespół Piosenki Poetyckiej "JAK". Wyłonieni w sobotę laureaci wystąpią następnego dnia o tej samej godzinie.

– Będzie można posłuchać muzyki, która w naszym regionie zakorzeniona jest już od dawna. Nasz Dom Kultury nosi imię Wojtka Belona, stąd też festiwal ku jego pamięci. Co roku zgłasza się coraz więcej muzyków, przez co samo wydarzenie staje się jeszcze bardziej ciekawe. Myślę, że z roku na rok prężnie się rozwijamy – zaznacza Michał Maroński, wiceburmistrz miasta i gminy Busko-Zdrój.

Z kolei o godzinie 19, zarówno w sobotę, jak i w niedzielę odbędą się koncerty. Pierwszego dnia wystąpi Wolna Grupa Bukowina oraz Mikroklimat, a w niedzielę Ralph Kamiński.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO