Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MUZYKA

"Najważniejsza jest muzykalność" - wywiad z Jorgosem Skoliasem

sobota, 07 stycznia 2023 08:53 / Autor: Michał Sierlecki
"Najważniejsza jest muzykalność" - wywiad z Jorgosem Skoliasem
fot. Michał Sierlecki
"Najważniejsza jest muzykalność" - wywiad z Jorgosem Skoliasem
fot. Michał Sierlecki
Michał Sierlecki
Michał Sierlecki

Gościem audycji "Z kulturą na TY" jest Jorgos Skolias - jeden z najbardziej oryginalnych wokalistów polskiej muzyki, którego występ podziwialiśmy w Kielcach na festiwalu "Memorial to Miles" podczas koncertu formacji "Young Power New Edition"

Jorgos Skolias (ur. 9 listopada 1950 w Zgorzelcu) – polski wokalista i kompozytor greckiego pochodzenia.

Studiuje starodawne techniki wokalne i kojarzony jest z nowatorskim, „poszukującym”, nurtem bluesa, jazzu czy rocka. Współpracował między innymi z zespołami "Krzak", "Dżem", "Osjan" i "Tie Break" oraz muzykami: Tomaszem Stańką, Tomaszem Szukalskim, Bogdanem Hołownią czy Zbigniewem Namysłowskim.

Współpracuje również z Teatrem Tworzenia Jarosława Pijarowskiego (występował między innymi jako inicjator „dźwięku pokoju” w widowisku plenerowym Zamek Dźwięku na zamku w Golubiu-Dobrzyniu). W latach 2013–2015 był członkiem redakcji pisma mówionego "Gadający Pies".

Jorgos Skolias to muzyk nieustannie poszukujący nie tylko indywidualnej formuły na zastosowanie głosu ludzkiego w muzyce. Studiuje starodawne techniki wokalne. Jako jeden z niewielu na świecie wokalistów, opanował technikę śpiewania harmonicznego - równoległego prowadzenia trzech głosów.

 

źródło: Wikipedia

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO