Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MUZYKA

Kielczanin nominowany do "Fryderyka"

czwartek, 23 marca 2023 11:42 / Autor: Łukasz Czerwiak
Kielczanin nominowany do "Fryderyka"
Fot. Instagram Piwnicaugalinskiego
Kielczanin nominowany do "Fryderyka"
Fot. Instagram Piwnicaugalinskiego
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

Kuba Galiński, najlepszy producent minionego roku, kolejny raz może otrzymać prestiżową nagrodę - "Fryderyka". Nominację otrzymał za wyprodukowanie płyty z Dawidem Podsiadło.

Od 1995 roku polskie środowisko muzyczne podsumowuje miniony rok i przyznaje nagrody za najważniejsze osiągnięcia na rynku fonograficznym w kraju. W 28-letniej historii dwa razy producentem roku został pochodzący z Kielc Kuba Galiński. W tym roku również został wytypowany, tym razem za współpracę z Dawidem Podsiadło.

"Dawid Podsiadło „Lata dwudzieste" to efekt naszego ponad dwuletniego przesiadywania w Piwnicy, gadania o rzeczach trudnych, przyjemnych, wesołych, smutnych... Dawid, to był mega czas! Mam nadzieję, że z 14 wersji WiRUSa i 12 Posta wybraliśmy najlepsze. Jestem mega dumny i zaszczycony, że mogłem wyprodukować ten album", pisał na swoim Instagramie.

Wspólna nominacja z Dawidem do Teamu Producenckiego Roku, niesie ze sobą kolejne szanse na wyróżnienia. Wyprodukowany wspólnie krążek „Lata dwudzieste” jest kandydatem do głównej nagrody w kategorii Muzyka Rozrywkowa Album Roku POP. Z kolei znajdujący się na niej utwór „Mori” może zostać piosenką roku.

Kuba Galiński jest absolwentem V Liceum Ogólnokształcącym im. ks. Piotra Ściegiennego w Kielcach. W 2012 roku otrzymał "Fryderyka" w kategorii produkcja i realizacja, za album Ani Rusowicz „Mój Big-Bit”. W między czasie otworzył studio muzyczne „Piwnica u Galińskiego”, w którym gościli m. in. Sanah i Mrozu. To dzięki współpracy z nimi, w minionym roku Kuba drugi raz został producentem roku.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO