Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

PUBLICYSTYKA

Święta Wielkanocne "z głową"

sobota, 16 kwietnia 2022 10:24 / Autor: Radio eM
Święta Wielkanocne "z głową"
Święta Wielkanocne "z głową"
Radio eM
Radio eM

Nadchodzące Święta Wielkanocne to okazja do wspólnego, rodzinnego biesiadowania. Wiele osób najada się wówczas do syta, a później czuje ogromny dyskomfort i zmaga się z bólami żołądka. Jak zachować umiar? Na to pytanie odpowiada psychodietetyk, Katarzyna Satro.

Jak zaznacza nasza rozmówczyni, kiedy czujemy, że brzuch jest pełny, powstrzymajmy się od jedzenia kolejnego kawałka ciasta. W tym przypadku łakomstwo nie popłaca.

– Uważam jednak, że nie należy przesadnie się przejmować i trzeba zachować zdrowe podejście. Zdecydowanie większy wpływ na naszą sylwetkę ma 360 pozostałych dni w roku niż święta takie jak Wielkanoc. Prawda jest taka, że jeśli sumiennie pracujemy na co dzień, to dwa dni świąt nie są w stanie sprawić, że nagle przytyjemy – wyjaśnia Satro.

Ważny jest również zdrowy rozsądek. – Nie powinnyśmy się przejmować, bo święta są po to, żeby je świętować. Jeżeli organizm jest przyzwyczajony do regularnych i zdrowych posiłków to nie będzie magazynował tłuszczu tylko spalał. Te dni i radość z nich są o wiele ważniejsze niż liczenie kalorii – mówi.

Specjalistka podkreśla także, że świąt nie powinno się spędzać wyłącznie przy stole. – Polecam spacery i wspólne rodzinne wycieczki – dodaje i zdradza, że aby czuć się lepiej można nieco uszczuplić tradycyjne potrawy.

– Możemy na przykład odchudzić żurek poprzez dodanie jednego zamiast kilku rodzajów wędlin lub bulionu zamiast zakwasu. Możemy też zastąpić majonez sosem na bazie jogurtu greckiego, ugotowanych żółtek, musztardy i chrzanu. Jest naprawdę dobry – stwierdza psychodietetyk.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO