Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

"Amerykański żołnierz" oszustem

czwartek, 03 września 2020 08:54 / Autor: Radio eM
Radio eM

Policjanci ostrzegają przed oszustami wymyślającymi coraz nowsze formy wprowadzania ludzi w błąd. 39-letnia mieszkanka powiatu opatowskiego została uwiedziona przez mężczyznę, podającego się za... amerykańskiego żołnierza, pełniącego służbę na zagranicznych misjach.

39-latka poznała go pod koniec lipca na portalu społecznościowym. Przez pewien czas korespondowali ze sobą. Aby uprawdopodobnić swoją legendę, oszust pisał po angielsku. Pewnego dnia mężczyzna wysłał 39-latce wiadomość, iż zostaje przeniesiony w inne miejsce pełnienia służby i poprosił kobietę o pomoc. Chodziło o nadanie do niej paczki z dokumentami, mundurem, nagrodami, notatkami i pieniędzmi.  Kobieta zgodziła się odebrać i przechować paczkę do czasu jego przyjazdu do Polski.

Po kilku dniach otrzymała informację od firmy kurierskiej, o konieczności dokonania opłaty w związku z brakiem deklaracji o wartości przesyłki. Miała dokonać wpłaty 1500 euro na podany numer konta. Rzekomy amerykański żołnierz błagał ją o pomoc. 39-latka zgodziła się i przelała wskazaną kwotę. Po kilku dniach kobieta otrzymała kolejne wiadomości o problemach z dostarczeniem paczki i konieczności dokonywania kolejnych opłat. W wyniku tego oszustwa mieszkanka naszego powiatu straciła ponad 80 000 euro.

Oszustwo „na żołnierza” jest jedną z nowszych form tego procederu. Pamiętajmy - zawierając nowe znajomości należy być ostrożnym, zwłaszcza gdy osoba, którą dopiero co poznaliśmy, oczekuje od nas przekazania pieniędzy lub innych kosztowności.

O wszystkich próbach wyłudzenia pieniędzy należy poinformować policję.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO