Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Bilety na pociągi w Świętokrzyskiem zdrożeją, ale nie w internecie. Znamy cennik

piątek, 05 sierpnia 2022 14:35 / Autor: Wojciech Dudkowski
Bilety na pociągi w Świętokrzyskiem zdrożeją, ale nie w internecie. Znamy cennik
Bilety na pociągi w Świętokrzyskiem zdrożeją, ale nie w internecie. Znamy cennik
Wojciech Dudkowski
Wojciech Dudkowski

Od 12 sierpnia w życie wejdzie druga w ciągu roku podwyżka cen biletów na pociągi POLREGIO w ofercie „Bilet Świętokrzyski” uruchamiane w granicach naszego województwa. Podróżnych, korzystających ze stron internetowych i aplikacji mobilnych do zakupu biletów, nadal obowiązywać będzie dawna cena.

Bilety w podwyższonej cenie kupimy w kasach, automatach biletowych i u kierowników pociągów. Przejazd z Kielc do Skarżyska Kamiennej, Jędrzejowa oraz Włoszczowy na bilecie normalnym będzie kosztował teraz 7 złotych. Jest to wzrost ceny  o 60 groszy. Za przejazd ze stolicy województwa do Ostrowca Świętokrzyskiego zapłacimy  11,40 złotych – według dawnych stawek jest to 10,50 złotych. Podróż do Buska Zdroju będzie droższa również o 60 groszy – nowa cena to 7,90 złotych.  Od podanych cen obowiązują wszystkie ulgi ustawowe, takie jak uczniowska, studencka czy nauczycielska.

Tabela Polregio nowa

Odpowiednio podrożeją również bilety miesięczne – te w relacji Kielce-Skarżysko, Jędrzejów lub Włoszczowa będą kosztować 185 złotych, Kielce-Busko Zdrój – 197 złotych, Kielce Ostrowiec Świętokrzyski – 228 złotych.

Opłaty za przejazd nie wzrosną natomiast w aplikacjach mobilnych oraz na stronach internetowych: mPOLREGIO,  E-PODRÓŻNIK BILETY,  SkyCash, KOLEO, Bilkom2 - dla użytkowników tych kanałów sprzedaży obowiązuje zniżka 7,5%, która rekompensuje wzrost cen biletów.

Podniesione zostaną także ceny na pociągi międzywojewódzkie relacji Kielce-Częstochowa. Dawna cena 17,80 złotych, zostanie zastąpiona nową – 19,40 złotych. W tym przypadku opłaty za bilety internetowe oraz papierowe będą identyczne.

 Ceny przejazdów pociągami POLREGIO wyliczane są na podstawie odległości pomiędzy stacjami. Dokładny cennik dostępny jest na stronie internetowej polregio.pl

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO