Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Co dalej z inspektoratem w Kielcach? Doradca wojewody uspokaja

piątek, 10 stycznia 2020 18:18 / Autor: Michał Łosiak
Co dalej z inspektoratem w Kielcach? Doradca wojewody uspokaja
Co dalej z inspektoratem w Kielcach? Doradca wojewody uspokaja
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Kielcach wciąż nie ma swojego szefa. – Obecnie trwają konsultacje, a inicjatywa jest po stronie głównego inspektora transportu drogowego – mówi doradca wojewody świętokrzyskiego Andrzej Pruś.

Przypomnijmy, że pod koniec listopada wojewoda Zbigniew Koniusz odwołał dotychczasowego szefa świętokrzyskich „krokodyli” Patryka Czubę. Wówczas z tą decyzją nie zgodzili się inspektorzy, którzy wystosowali list otwarty w tej sprawie. Zaniepokojony faktem był również Związek Zawodowy Inspekcji Transportu Drogowego.  

W tej chwili, przy braku świętokrzyskiego inspektora transportu drogowego, jego obowiązki powinien przejąć zastępca, który jednak znajduje się na zwolnieniu chorobowym. Wojewoda wyznaczył więc osobę nadzorującą urząd. Jest nią Agata Wiśniowska. Zapytany przez nas o wątpliwości prawne dotyczące tej sytuacji, Andrzej Pruś zwraca uwagę na zapisy ustawy. – W ustawie o transporcie drogowym mamy zapis, że nadzór nad inspekcją sprawuje główny inspektor transportu drogowego. Jest on zaangażowany w tę sprawę od samego początku. Nic więc niezgodnego z prawem się tutaj nie dzieje – dodaje.

W tej chwili trwają konsultacje dotyczące powołania nowego świętokrzyskiego inspektora transportu drogowego. – Wojewoda zgłosił kilka kandydatur i czekamy na decyzje – informuje Andrzej Pruś.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO