Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Kolejna edycja „Małego Strażaka”. Cztery miliony dla OSP

środa, 01 lutego 2023 14:21 / Autor: Aleksandra Rękas
Kolejna edycja „Małego Strażaka”. Cztery miliony dla OSP
Kolejna edycja „Małego Strażaka”. Cztery miliony dla OSP
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Dziś (1 lutego) rozpoczął się nabór w ramach kolejnej edycji programu „Mały Strażak”. Aplikować mogą jednostki OSP z naszego regionu, do rozdysponowania są aż cztery miliony złotych.

„Mały Strażak” to program, który funkcjonuje już od kilku lat. Dzięki niemu jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych wzbogacają się o cenny sprzęt, wykorzystywany podczas codziennych działań ratunkowo-gaśniczych.

- Od 2017 do 2022 roku, do OSP z naszego regionu trafiły niemal 24 miliony złotych. Za te pieniądze zakupiono samochody, hełmy, ubrania, aparaty powietrzne, agregaty, drabiny – wyliczał Ryszard Gliwiński, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.

Jak dodał, w planach są kolejne programy, także dla Państwowej Straży Pożarnej. Takie działania pozytywnie ocenia nadbryg. Krzysztof Ciosek, Świętokrzyski Komendant Wojewódzki PSP.

- W ubiegłym roku w programie udział wzięło aż 356 jednostek OSP. Dzięki temu, ochotnicy korzystają teraz z nowoczesnego sprzetu, który teraz służy do ratowania życia. Pamiętajmy o tym, że w ubiegłym roku, po wybuchu wojny, polscy strażacy wspierali sprzętem ukraińskich funkcjonariuszy. Trafiły d nich urządzenia już wycofane z OSP, dzięki właśnie takim dotacjom – zauważył Krzysztof Ciosek.

Maksymalna kwota dotacji to 10 tysięcy złotych. Jednostki OSP mogą aplikować do „Małego Strażaka” do 17 lutego.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO