Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Policjanci przypominają: od 17 września zmiany!

piątek, 16 września 2022 11:24 / Autor: Aleksandra Rękas
Policjanci przypominają: od 17 września zmiany!
Policjanci przypominają: od 17 września zmiany!
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Podwójny mandat w przypadku recydywy, dłużej ważne punkty karne i koniec z kursami je redukujące – od jutra (17 września) kierowcy musza przygotować się na duże zmiany w przepisach drogowych. Przypominają je policjanci.

Recydywa na drogach będzie obejmowała dwa lata. Jeśli w tym okresie popełnimy dwukrotnie to samo wykroczenie, mandat będzie dwa razy wyższy .

- Wykroczenia, której podlegać będą recydywie to przekroczenie prędkości o ponad 31 kilometrów na godzinę, nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu, nieprawidłowe wyprzedzanie, wjazd na przejazd kolejowy po opuszczeniu zapór – wylicza Małgorzata Perkowska-Kiepas, oficer prasowy KMP w Kielcach.

Od 17 września, na kierujących czeka więcej nowości. Zwiększy się również maksymalna liczba punktów karnych, które można dostać za jedno wykroczenie – z 10 do 15. I… punkty będą dłużej ważne.

- Pamiętajmy, że punkty będą ważne na koncie kierowcy przez dwa lata, a nie przez rok. Skończą się również kursy umożliwiające redukowanie punktów karnych – uzupełnia Perkowska-Kiepas.

Limit, wynoszący 24 punkty karne, pozostaje bez zmian

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO