Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Policyjny pilotaż zakończony szczęśliwym porodem

poniedziałek, 18 marca 2024 13:50 / Autor: Aleksandra Rękas
Policyjny pilotaż zakończony szczęśliwym porodem
Policyjny pilotaż zakończony szczęśliwym porodem
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Niecodzienną służbę mieli w ostatnią sobotę (16 marca) policjanci ze staszowskiej drogówki. Mundurowi pilotowali do szpitala rodzącą kobietę, a gdyby nie oni, mały Kubuś przyszedłby na świat w samochodzie.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Rytwiany, w powiecie staszowskim. Do policjantów kontrolujących prędkość podjechała zdenerwowana kobieta kierująca oplem.

- Przekazała funkcjonariuszom, że jej pasażerce, będącej w dziewiątym miesiącu ciąży, odeszły wody płodowe i rozpoczęła się akcja porodowa. Policjanci szybko zdecydowali o pilotażu do szpitala. Przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych ruszyli w kierunku staszowskiego szpitala, o czym jednocześnie powiadomili dyżurnego – informuje asp. Joanna Szczepaniak z KPP w Staszowie.

Dzięki błyskawicznej reakcji, rodząca szybko trafiła pod opiekę specjalistów. Jak się okazało… zaledwie po siedmiu minutach od dotarcia do szpitala na świat przyszedł zdrowy chłopiec.

- Dziś staszowska policjantka udała się w odwiedziny do dzielnej mamy i naszego małego bohatera. W trakcie wizyty dowiedziała się, że Kubuś, bo takie imię wybrali rodzice, przyszedł na świat mierząc 54 centymetry z wagą 3600 gramów – informuje policjantka.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO