Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Potrzeba rowerów do naprawy. Trafią do dzieci z domów dziecka i ubogich rodzin

piątek, 31 stycznia 2020 14:01 / Autor: Beata Kwieczko
Fot. Facebook
Beata Kwieczko

Fundacja Wielka Radość na Małych Kółkach potrzebuje rowerów na kołach od 20 do 28 cali, które po naprawie będzie mogła przekazać dzieciom z domów dziecka lub ubogich rodzin. Jednoślady zostaną rozdane potrzebującym w ramach kolejnej akcji "Rozdajemy uśmiechy".

- Niebawem rozpocznie się nowy sezon rowerowy, chociaż sezon na pomaganie Fundacji trwa cały rok. Nowy rok zaczęliśmy z niemal pustymi magazynami, co jest efektem zeszłorocznych działań, podczas których rozdaliśmy prawie 130 rowerów. Dlatego zwracamy się do każdego, kto ma może niepotrzebny, ale w miarę sprawny rower, żeby przekazał go Fundacji, a my po większym lub mniejszym serwisie oddamy go dzieciom z domów dziecka lub ubogich rodzin - mówi Dominik Kowalik, założyciel Fundacji Wielka Radość na Małych Kółkach.

Rowery, które trafią do Fundacji nie mogą być zardzewiałe i nie powinny wymagać wymiany znacznej części osprzętu. - Myślę, że wielu z nas ma taki jednoślad w piwnicy, w garażu albo na balkonie, z którego już wyrosło dziecko, a ktoś, kto potrzebuje, może się cieszyć takim sprzętem - dodaje Dominik Kowalik.

Każdy, kto chciałby przekazać rower fundacji, może wysłać informację i zdjęcia jednośladu na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Więcej szczegółów na stronie internetowej www.wielkaradosc.org.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO