Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Przed nami Dożynki Wojewódzkie w Bogorii. Wystąpi zespół Łzy

środa, 07 września 2022 21:27 / Autor: Radio eM
Przed nami Dożynki Wojewódzkie w Bogorii. Wystąpi zespół Łzy
Przed nami Dożynki Wojewódzkie w Bogorii. Wystąpi zespół Łzy
Radio eM
Radio eM

Już w niedzielę, 11 września, w Bogorii odbędą się XXII Świętokrzyskie Dożynki Wojewódzkie. Zaplanowano wiele atrakcji.

Uroczystości rozpoczną się Mszą Świętą pod przewodnictwem biskupa sandomierskiego Krzysztofa Nitkiewicza, w kościele Trójcy Świętej o godzinie 12. Po Eucharystii wszystkie wieńce, ustawione na placu przed bazyliką, zostaną poświęcone.

Później korowód z uczestnikami dożynek przejdzie na stadion przy ul. Kolejowej, gdzie będzie miał miejsce obrzęd dożynkowy. Starostami tegorocznych uroczystości zostali Ewelina Witaszek z miejscowości Samotnia i Jarosław Kaczmarek z miejscowości Zaostrów. 

Na zakończenie uroczystości wystąpi Zespół Pieśni i Tańca "Kielce" oraz zespoły ludowe z naszego województwa, a o godzinie 20 odbędzie się koncert zespołu Łzy. Dożynkom tradycyjnie towarzyszyć będzie wystawa maszyn i sprzętu rolniczego, stoiska jednostek samorządowych, stoiska z rękodziełem i produktami regionalnymi.

– Święto Plonów to dzień nadzwyczajny, radosne święto wszystkich rolników. Są uroczystym podsumowaniem zebranych plonów, aury i rolniczego wysiłku oraz dziękczynieniem składanym za to, co wydała gleba – mówił Marek Jońca, członek Zarządu Województwa.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO