Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Razem przeciwko niebezpieczeństwom

środa, 24 maja 2017 13:43 / Autor: Dariusz Skrzyniarz
Razem przeciwko niebezpieczeństwom
fot. kielce.uw.gov.pl
Razem przeciwko niebezpieczeństwom
fot. kielce.uw.gov.pl
Dariusz Skrzyniarz
Dariusz Skrzyniarz

Będą walczyć z zagrożeniami w przestrzeni miejskiej, w internecie i w szkole. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji dofinansowało 12 projektów w ramach akcji „Razem bezpiecznej” imienia Władysława Stasiaka. Działania przeprowadzą zarówno samorządy jak i organizacje pozarządowe.

Nieco ponad 544 tysiące złotych trafiło do województwa świętokrzyskiego na realizację projektów. Ich zakres jest dość szeroki ponieważ ministerialny program wspiera działania z zakresu edukacji o ruchu drogowym, szkoleń dla mundurowych, bezpieczeństwa w miejscach publicznych i w cyberprzestrzeni. Pieniądze można było uzyska także na akcje związane z ochroną najmłodszych przed mową nienawiści, patologiami, dopalaczami. Zaletą programu „Razem bezpieczniej” jest motywowanie do współpracy różnych organizacji. - Bezpieczeństwo w województwie świętokrzyskim jest najlepiej oceniane. Mam nadzieję, że współpraca pomiędzy policją, samorządami i organizacjami samorządowymi spowoduje, że będzie się ono jeszcze bardziej poprawiało - mówi wojewoda Agata Wojtyszek.

Tutaj pole do popisu mają mundurowi dla których sprawy bezpieczeństwa to chleb powszedni. - Ten program jest tak skonstruowany, że my nie możemy w nim aplikować. Oczywiście deklaruję pełną wolę współpracy, bo myślę, że każdy projekt, który dotyka kwestii bezpieczeństwa nie może się odbyć bez udziału policji. Jeśli będzie potrzeba, do każdego projektu się zaangażujemy - mówi komendant świętokrzyskich policjantów Dariusz Augustyniak.

I tak będzie w przypadku projektu Stowarzyszenia Aktywności Zawodowej Passa. - Miasto podzieliliśmy na trzy sektory bezpieczeństwa: osiedle Ślichowice, Barwinek i Słoneczne Wzgórze. W tamtejszych szkołach będą organizowane szkolenia. Cieszę się, że one będą odpowiadały na współczesne wyzwania takie jak zarządzanie kryzysowe w związku z terroryzmem czy przemoc wśród młodzieży - mówi Katarzyna Banasik, szefowa tej organizacji.

O ministerialne dofinansowanie walczyło w tym roku 99 projektów z całego kraju. 12 grantów trafiło do województwa świętokrzyskiego, co daje nam pierwsze miejsce pod kątem liczby zwycięskich propozycji.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO