Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Rozpoczęła się akcja „Znicz”

piątek, 28 października 2016 10:12 / Autor: Piotr Wójcik
Piotr Wójcik

- Nie jeździjmy „na pamięć” i bądźmy widoczni na drogach – apelują policjanci do wszystkich uczestników ruchu drogowego. Do środy potrwa policyjna akcja Znicz. Na co powinniśmy szczególnie uważać?

15 wypadków, 22 osoby zostały ranne, 53 nietrzeźwych, 62 pieszych bez odblasków i 66 osób, które wskutek brawury straciły prawo jazdy. Taki jest bilans ubiegłorocznej akcji „Znicz” na świętokrzyskich drogach. O czym powinniśmy pamiętać, by w tym szczególnym okresie nie stwarzać zagrożeń w ruchu? – Pamiętajmy o tym, żeby nie jeździć „na pamięć” i zwracajmy uwagę na znaki drogowe. Na wielu skrzyżowaniach staną policjanci kierujący ruchem i to ich sygnały są tymi, którymi trzeba się kierować w pierwszej kolejności. Piesi powinni natomiast zadbać o swoje bezpieczeństwo zapewniając sobie widoczność dzięki odblaskom – powiedział radiu eM komisarz Kamil Tokarski, rzecznik prasowy świętokrzyskiej policji.

Wyruszając na drogi pamiętajmy też o tym, że odpowiadamy nie tylko za siebie, ale za bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu, więc włączmy rozwagę i zdejmijmy nogę z gazu.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO