Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

[GALERIA] Świętokrzyscy harcerze są w USA na największej na świecie imprezie skautingowej

piątek, 26 lipca 2019 07:54 / Autor: Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Ponad czterdziestoosobowa grupa świętokrzyskich harcerzy przebywa na 24. Światowym Jamboree, które odbywa się na terenie Wirginii Zachodniej. Młodzież uczestniczy w różnych zajęciach sportowych oraz spotkaniach, których tematem są treści związane z dbaniem o środowisko naturalne, zasoby ziemi, pokój i dialog.

Harcerze wyjechali z Kielc 18 lipca. Po trzech dniach spędzonych w Nowym Jorku i jego okolicach dotarli na miejsce Zlotu. - W trakcie ostatnich dni mieliśmy czas na odwiedzenie między innymi Central Parku, Museum of Natural History czy Times Square. Mieliśmy również okazję stacjonować w bazie skautowej Baiting Hollow, gdzie dzięki gościnności hostów próbowaliśmy lokalnych dań oraz poznawaliśmy gospodarzy - napisali na swoim profilu na Facebooku harcerze z hufca ZHP Kielce-Południe.

Ceremonia otwarcia 24. Światowego Jamboree odbyła się 24 lipca na stadionie AT&T Summit. Uroczystość zgromadziła ponad 45 tysięcy harcerzy i skautów z ponad 150 krajów świata. Polskę reprezentuje 450 osób, w tym 45 z chorągwi kieleckiej. Hasło przewodnie wydarzenia brzmi "Uwolnij nowy świat". W Wirginii Zachodniej przez dziesięć dni młodzież będzie  spędzać czas na różnorodnych zajęciach sportowych. W tematyce przewodniej imprezy nie zabraknie także treści związanych z dbaniem o nasze środowisko naturalne, zasoby ziemi, a także pokój oraz dialog. Impreza potrwa do 2 sierpnia.

World Scout Jamboree to najważniejsze wydarzenie Światowej Organizacji Ruchu Skautowego realizowane dla młodych ludzi w wieku od 14 do 17 lat, którzy są członkami narodowych organizacji skautowych. W imprezie jako uczestnik można wziąć udział tylko raz w życiu.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO