Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Świętokrzyscy przedsiębiorcy piszą do premiera

czwartek, 05 listopada 2020 12:11 / Autor: Michał Łosiak
Świętokrzyscy przedsiębiorcy piszą do premiera
Świętokrzyscy przedsiębiorcy piszą do premiera
Michał Łosiak
Michał Łosiak

„Apelujemy o podejmowanie w walce z epidemią wyłącznie uzasadnionych restrykcji” – piszą w liście do premiera Mateusza Morawieckiego przedstawiciele Świętokrzyskiego Związku Pracodawców Prywatnych Lewiatan i Konfederacji Lewiatan.

Autorzy apelu podkreślają w nim, że funkcjonowanie gospodarki jest, ich zdaniem, równe istotne jak powstrzymanie przyrostu liczb zakażeń. „Każde ograniczenie ma dla przedsiębiorców i pracowników, dla ich rodzin i całego społeczeństwa, nieodwracalne skutki teraz i w przyszłości” – podkreślają.

Przedsiębiorcy  zarekomendowali również rozwiązania dla rządu w obliczu pandemii. Zaznaczają, że kluczowa jest konsultacja obostrzeń z przedstawicielami poszczególnych branż. „Ogłaszając nowe obostrzenia, zakazy i nakazy dać firmom odpowiedni czas, aby mogły się do nich dostosować” – dodają. Zdaniem autorów apelu, zakazy i nakazy powinny mieć maksymalnie dwutygodniowy termin obowiązywania.

Kolejnym pomysłem jest utworzenie certyfikatu „bezpiecznej działalności gospodarczej”., zabezpieczenie łańcuchów dostaw, czyli przepływu towarów i kontaktów biznesowych, a także umożliwienie funkcjonowania transportu towarowego i pasażerskiego.

Przedsiębiorcy zwracają również uwagę na konieczność zapewnienia odpowiednich warunków dla pracowników. Chodzi o funkcjonowanie komunikacji pasażerskiej, przedszkoli i szkół. Zaprezentowali także szczegółowe rozwiązania dotyczące testów na koronawirusa i pracy zdalnej oraz w sferze handlu.

Lewiatan1

Lewiatan2

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO