Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Święty Mikołaj rusza w trasę po Starachowicach

wtorek, 06 grudnia 2022 10:15 / Autor: Weronika Kępa
Święty Mikołaj rusza w trasę po Starachowicach
Święty Mikołaj rusza w trasę po Starachowicach
Weronika Kępa
Weronika Kępa

6 grudnia trasę po starachowickich osiedlach rozpoczyna Święty Mikołaj. Przez sześć dni będzie spotykał się z najmłodszymi mieszkańcami miasta, którzy będą mogli liczyć na pamiątkowe zdjęcie i drobny upominek.

We wtorek (6 grudnia) o godzinie 17:00 Mikołaj podjedzie przed starachowicki magistrat i spotka się z gospodarzem miasta – prezydentem Starachowic Markiem Materkiem. Włodarz wręczy mu symboliczny klucz do miasta, aby w znaczący sposób ułatwić mikołajkową podróż.

– Mikołaj nie ominie w tym roku żadnego osiedla. Jest gotów spotkać się ze wszystkimi dziećmi w Starachowicach – zapowiadają organizatorzy akcji.

Po otrzymaniu kluczy Mikołaj ruszy w podróż. Sprzed Urzędu Miejskiego świąteczny konwój pojedzie na osiedle Orłowo, Stadion oraz Wzgórze. Pierwszego dnia swojej podróży Mikołaj odwiedzi również dzieci z oddziału pediatrycznego starachowickiego szpitala. Na godzinę 18:00 zaplanowano postój na placu Na Szlakowisku.

W środę znów ruszy w miasto o godzinie 17:00. Drugiego dnia Mikołaj zaplanował wizytę na osiedlach Lubianka, Południe oraz Wanacja. Tradycyjny postój odbędzie się na parkingu przy Miejskiej Hali Sportowej przy Alei Jana Pawła II.

W czwartkowe popołudnie (8 grudnia) Mikołaj odwiedzi z kolei mieszkańców osiedla Trzech Krzyży, Wierzbowa oraz Michałów. Godzinną podróż zakończy o godzinie 18:00 postojem na placu Rynek.

9 grudnia (piątek) Mikołaja będzie można spotkać na osiedlach Łazy oraz Młynówka. Postój zaplanowano z kolei przy Lodowisku Miejskim w Starachowicach, którego huczne otwarcie odbyło się w ubiegły piątek.

Ostatnimi dniami mikołajowej podróży po Starachowicach będą sobota i niedziela (10 i 11 grudnia). Wówczas, kilka minut po godzinie 17:00 spotka się z mieszkańcami podczas świątecznego jarmarku. W sobotę Mikołaj odwiedzi ponadto mieszkańców osiedli Szlakowisko, Majówka oraz Piłsudskiego, a w niedzielne popołudnie będzie można go spotkać na osiedlach Skarpa, Skałka oraz Żeromskiego.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO