REGION
To nie był trzeźwy weekend
Doprowadzają do śmiertelnych wypadków i tragedii na drodze – niestety, pijani kierowcy nadal są zmorą naszych dróg. Tylko przez miniony weekend kieleccy policjanci zatrzymali ośmiu kierujących na „podwójnym gazie".
Jednym z nieodpowiedzialnych kierowców był 39-latek, który w niedzielę (27 sierpnia) mknął przez Bodzentyn na skuterze.
- Jego styl jazdy wskazywał, że może on znajdować się pod wpływem alkoholu. Gdy funkcjonariusze zatrzymali do kontroli 39 – letniego kierującego, sprawdzili jego stan trzeźwości – mówi mł. asp. Małgorzata Perkowska-Kiepas z KMP w Kielcach.
Mężczyzna wydmuchał…2.7 promila alkoholu. Niewiele mniejszy wynik zobaczył 38-latek, który wpadł w ręce daleszyckich mundurowych.
- Mężczyzna po drodze publicznej kierował fordem. Wyraźnie było czuć od niego woń alkoholu. Badanie alkomatem, które wykonali interweniujący policjanci wykazało ponad dwa promile alkoholu – dodaje policjantka.
Obaj mężczyźni stracili już swoje uprawnienia i odpowiedzą przed sądem.

![[FOTO] Słodki upominek, albo rózga. Kierowco: jedź bezpiecznie!](/media/k2/items/cache/b5bf811784e792a6c164ba3d9d7bfeaf_XS.jpg)



![[AKTUALIZACJA] Zderzenie dwóch ciężarówek w Kostomłotach](/media/k2/items/cache/9fafdf498f1dc99012c7fcff964ac14c_XS.jpg)