Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

Trio Pozytywne zagra dla śp. Andrzeja Koziei

Ośrodek Edukacyjno Muzealny "Świętokrzyski Sztetl" zaprasza w niedzielę, 26 maja, na wyjątkowy koncert dedykowany pamięci niezapomnianego przyjaciela Sztetla, Andrzeja Koziei. Przed publicznością w synagodze wystąpi Trio Pozytywne.

Muzycy w składzie: Aleksandra Lipińska (śpiew), Wojciech Lipiński (gitara), Andrzej Zielak (kontrabas) przypomną najpiękniejsze polskie piosenki od dwudziestolecie międzywojennego, aż po czasy współczesne. W programie znajdzie się lubiana przez Andrzeja Kozieję muzyka filmowa oraz niezapomniane utwory autorów piszących w XX-leciu międzywojennym, takich jak Henryk Wars czy Marian Hemar, poprzez lata sześćdziesiąte, kiedy inteligentna i subtelna piosenka stanowiła jeden z azylów wolności, dzięki twórcom takim jak Jeremi Przybora, Jerzy Wasowski, Agnieszka Osiecka, aż po czasy współczesne, czyli piosenki m.in. Wojciecha Młynarskiego i Jonasza Kofty.

Podczas koncertu będzie również okazja do powspominania zmarłego trzy lata temu filmoznawcy, kulturoznawcy, nauczyciela akademickiego, człowieka wielkiego serca i niezastąpionego przyjaciela Sztetla oraz wsparcia inicjatywy budowy upamiętniającej go w Kielcach ławeczki, która została odsłonięta siódmego maja. Datki będą zbierane do specjalnych puszek na pokrycie poniesionych kosztów.

Koncert rozpocznie się o godzinie 16. Wstęp jest bezpłatny.

Trio Pozytywne tworzą doświadczeni, profesjonalni muzycy:

Aleksandra Lipińska – śpiew

Jest absolwentką łódzkiej Akademii Muzycznej. Zamiłowanie do jazzu skierowało ją w stronę śpiewu. Obdarzona ciepłą, ujmującą barwą głosu, wykonuje szeroki repertuar, współpracując z całą gamą zespołów – od duetu, aż po big band. Dzięki nienagannej dykcji i wyjątkowej interpretacji szczególne miejsce w jej repertuarze zajmuje polska piosenka.

Wojciech Lipiński - gitara

Ukończył wydział gitary klasycznej na Akademii Muzycznej w Łodzi oraz studia podyplomowe w Niemieckiej w Hochschule Fur Kunste Bremen. Jazz i muzyka improwizowana są jego największą pasją. Uczestniczy w wielu projektach muzycznych jako solista, akompaniator, aranżer i kompozytor. W 2018 roku spektaklem „Pan Maluśkiewicz i wieloryb” w reżyserii Krzysztofa Zemło rozpoczął współpracę z Teatrem Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach.

Andrzej Zielak – kontrabas

Absolwent Instytutu Jazzu AM im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, w klasie kontrabasu prof. Jacka Niedzieli. Laureat wielu nagród zespołowych i indywidualnych. Dzięki wyjątkowemu kunsztowi muzycznemu jest zapraszany do współpracy przez uznanych muzyków w całej Polsce.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO