Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Upamiętnią Andrzeja Konopackiego idąc w specjalnym rajdzie

czwartek, 26 maja 2022 14:07 / Autor: Michał Łosiak
Upamiętnią Andrzeja Konopackiego idąc w specjalnym rajdzie
Upamiętnią Andrzeja Konopackiego idąc w specjalnym rajdzie
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Już w sobotę, 4 czerwca odbędzie się po raz pierwszy Rajd Przyrodniczy im. Andrzeja Konopackiego. Uczestnicy będą przemierzali Ponidzie.

Organizatorem rajdu jest Koło Przewodników Świętokrzyskich „Bartek” w Kielcach. Ma ono być cykliczne.

– Chcemy upamiętnić Andrzeja, jako osobę, która zajmowała się popularyzacją i ochroną świętokrzyskiej przyrody. Sam moment, kiedy osoby odchodzą nie powinien być zakończeniem ich działalności. Jest to bowiem wskazanie pewnego wzorca do naśladowania. Doszliśmy do wniosku, żeby właśnie w aktywny sposób wspomnieć o Andrzeju. Zakładamy, że nie tylko przejdziemy daną trasą, ale również będzie ona miała walor dydaktyczny. Poznamy gatunki roślin, zwierząt i grzybów. Podejmiemy również tematy związane z ochroną przyrody  – mówi dr Cezary Jastrzębski, przewodnik świętokrzyski.

Wydarzenie rozpocznie się w Busku-Zdroju na dworcu PKP.

– Ruszymy przez Siesławice w stronę Rezerwatu Przyrody Skorocice, a następnie przez Chotelek dotrzemy z powrotem do dworca. Trasę wytyczyliśmy tak, aby było jak najmniej uciążliwych dróg i abyśmy mogli podziwiać jak najwięcej pięknej przyrody. Po drodze odbędzie się także konkurs przyrodniczy  – podkreśla nasz rozmówca.

Zapisy dla osób niezrzeszonych w PTTK pod numerem telefonu 41 344 77 43.

Uczestnicy mogą także zdobyć także specjalną odznakę rajdu – brązową, srebrną i złotą. Szczegóły w REGULAMINIE

Przypomnijmy, że Andrzej Konopacki był animatorem kultury w Domu Środowisk Twórczych. Jako podróżnika, szczególnie interesowała go sztuka miejsc, które odwiedzał. Był przewodnikiem świętokrzyskim. Zmarł w kwietniu 2021 roku.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO