Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

W Gadce będą mieli nową halę sportową

czwartek, 23 marca 2023 16:53 / Autor: Michał Łosiak
W Gadce będą mieli nową halę sportową
Fot. Gmina Mirzec
W Gadce będą mieli nową halę sportową
Fot. Gmina Mirzec
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Budowa sali gimnastycznej w miejscowości Gadka (gmina Mirzec) zbliża się ku końcowi. Z nowego budynku mieszkańcy będą mogli się cieszyć już niebawem.

Inwestycja rozpoczęła się w 2021 roku i opiewa na kwotę blisko sześciu milionów złotych. Prawie 3,5 miliona złotych pochodzi z Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz z Funduszu Rozwoju Inwestycji Lokalnych. Wkład własny gminy Mirzec to blisko 2,5 miliona.

– Koszt inwestycji jest spory, więc budżet gminy nie mógłby sobie z nim poradzić. Dzięki wsparciu, cała nasza społeczność będzie mogła korzystać z nowego obiektu – mówi Mirosław Seweryn, wójt gminy Mirzec.

Prace wewnątrz budynku zostały zakończone. Trwa budowa parkingu.

– Ta inwestycja jest dowodem, że gmina Mirzec potrafi współpracować z administracją rządową. To przynosi wymierne korzyści. To sala na miarę dwudziestego drugiego wieku. Cieszę się, że hala zostanie niedługo oddana do użytku. Będzie to wizytówka miejscowości – dodaje poseł Krzysztof Lipiec, pełnomocnik kieleckiego okręgu Prawa i Sprawiedliwości.

Sala gimnastyczna zyskała parkiet, gotowe są szatnie dla uczniów, sanitariaty, magazynek na sprzęt sportowy oraz pokój dla nauczyciela wychowania fizycznego. Zagospodarowany został także teren wokół budynku, gdzie wybudowano chodniki, parking oraz przygotowane place pod trawniki. W sąsiedztwie budynku ustawiono ławki i kosze na śmieci.

Tag: mirzec Hala
Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO