Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

W województwie świętokrzyskim zdrożeją egzaminy na prawo jazdy?

czwartek, 09 lutego 2023 10:13 / Autor: Weronika Kępa
W województwie świętokrzyskim zdrożeją egzaminy na prawo jazdy?
Fot. Mateusz Wolski
W województwie świętokrzyskim zdrożeją egzaminy na prawo jazdy?
Fot. Mateusz Wolski
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Władze województwa świętokrzyskiego planują podnieść opłaty za egzaminy na prawo jazdy. Obecnie przystąpienie do egzaminu teoretycznego kosztuje 30 złotych, a praktycznego – sto czterdzieści. Dokument zakłada jednak podwyżkę odpowiednio do 50 i dwustu złotych. Młodzieżowy radny proponuje jednak inne rozwiązanie.

– Zgłosiłem propozycję, która ma obniżyć koszty egzaminów państwowych na prawo jazdy kategorii A i B dla uczniów i studentów. Są to bowiem najpowszechniejsze kategorie wybierane przez młodych ludzi. Młodzi mogliby skorzystać z ulg za okazaniem ważnego dokumentu, który potwierdzi, że uczą się na terenie województwa świętokrzyskiego – informuje Antoni Chudzicki, radny młodzieżowego sejmiku województwa świętokrzyskiego.

Działacz proponuje, by egzamin praktyczny na kategorie AM i B był tańszy o 50 złotych, na kategorię B1 – o 20 złotych, z kolei na kategorie A1 i A2 –  o 10 złotych i tyle samo w przypadku egzaminu teoretycznego na wszystkie powyższe kategorie.

– Na piątkowej (10 lutego) sesji Młodzieżowego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego w Filharmonii Świętokrzyskiej przedstawię uchwałę w sprawie rekomendacji wprowadzenia ulg dla przystępujących do egzaminu na prawo jazdy, a następnie odbędzie się dyskusja i głosowanie. Jeżeli pomysł zyska poparcie młodzieżowych radnych, to rekomendacja o dodanie poprawki do uchwały w sprawie określenia wysokości opłat za przeprowadzenie egzaminu państwowego na prawo jazdy do trafi Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego – tłumaczy radny.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO