Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

„Weekend z Trylogią” w Chęcinach

sobota, 18 lipca 2020 05:55 / Autor: Wiktoria Zagórska Strzelec
Wiktoria Zagórska Strzelec

Zabytkowa kamienica „Niemczówka” w Chęcinach zaprasza na kolejny już w tym sezonie „Weekend z Trylogią”.  Tym razem spotkanie będzie  zatytułowane "Jedzą, piją, lulki palą...".

Organizatorzy chcą przybliżyć dawne zwyczaje i tradycje kuchni polskiej, która wyróżniała się swoją rozmaitością i bogactwem. Będzie można zajrzeć do książek kucharskich sprzed kilkuset lat i zapoznać się z wieloma potrawami, które podawano na dworach dawnych magnatów. Zaprezentowane zostaną również  szlacheckie piwnice, w których niegdyś trzymano napitki.

Prelekcje poświęcone staropolskiej sztuce jedzenia odbywać się będą w godzinach 12, 14 i 16 w zabytkowej kamienicy „Niemczówka” znajdującej się tuż przy rynku w Chęcinach – na ul. Małogoskiej 7 . Więcej informacji na stronie www.niemczowka.pl,  www.facebook.com/Niemczówka-zabytkowa-kamienica-w-Chęcinach oraz pod nr telefonu 41 315 18 29 lub pod adresem mailowym: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO