Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Wesprzyj leczenie Kacperka

piątek, 09 lutego 2024 15:16 / Autor: Weronika Karyś
Wesprzyj leczenie Kacperka
siepomaga.pl
Wesprzyj leczenie Kacperka
siepomaga.pl
Weronika Karyś
Weronika Karyś

Pochodzący z Zagnańska, pięcioletni Kacper Baran zmaga się z zapaleniem mózgu i rdzenia kręgowego, autyzmem i chorobą jelit. Leczenie immunoglobulinami, rehabilitacja oraz dalsza diagnostyka chłopca zostały wycenione na blisko trzysta tysięcy złotych. Rodzice proszą o wsparcie.

Codzienność Kacpra to nieustanna walka o zdrowie.

„Kacper nie mówi, nie komunikuje wszystkich potrzeb, nie umie ocenić realnego zagrożenia sytuacji, nie rozumie niektórych poleceń, nie integruje się z dziećmi, nie zauważa ich – jest nieobecny, ma zachowania nieadekwatne do sytuacji, zachowania obsesyjno-kompulsywne, autoagresywne i nie jest w stanie kontrolować niektórych emocji. Do tego jego układ odpornościowy nie jest zdolny do produkowania niektórych przeciwciał, a tym samym nie skupia się na walce z infekcjami, tylko atakuje zdrowe komórki mózgowe”, czytamy na stronie siepomaga.pl.

Po wielu miesiącach kosztownych badań pojawiło się światełko w tunelu. Chodzi o wlewy z immunoglobulin w prywatnej klinice w Polsce. Zostały one wycenione na blisko 200 tysięcy złotych.

„Do tego czasu musi zostać wykonany szereg badań wraz z leczeniem poszczególnych infekcji i innych patogenów, czynników prozapalnych i dysfunkcji. To wszystko, by do tych wlewów przystąpić całkowicie przygotowanym, by walka nie poszła na marne i by uzyskać jak najlepszy efekt. Niestety, takie serie badań to kolejny wydatek”.

Chłopca można wesprzeć poprzez stronę siepomaga.pl:

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO