Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Jednosczdrowie3

SPORT

Michał Jurecki zagra w Azotach Puławy!

sobota, 11 kwietnia 2020 19:03 / Autor: Damian Wysocki
Michał Jurecki zagra w Azotach Puławy!
Michał Jurecki zagra w Azotach Puławy!
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Potwierdziły się medialne spekulacje. Michał Jurecki wraca do Polski i od nowego sezonu będzie bronił barw Azotów Puławy. 36-letni rozgrywający obecnie gra we Flensburgu-Handewitt.

Były reprezentant Polski trafił do mistrza Niemiec przed trwającym sezonem, podpisując dwuletnią umowę. Wieloletni kapitan PGE VIVE Kielce miał zastąpić Rasmusa Lauge Schmidta, który przeniósł się do Telekomu Veszprem. W przerwanym sezonie, lewy rozgrywający nie spędzał na parkiecie zbyt wiele czasu, grał przede wszystkim w obronie. Teraz zdecydował się na skrócenie kontraktu i powrót do Polski. Z Azotami związał się umową do końca czerwca 2022 roku. 

– Michał znalazł się na liście życzeń, jaką przedstawił nam trener Lars Walther. To jeden z dwóch graczy, których życzyłby sobie nowy szkoleniowiec. Drugim jest serbski środkowy rozgrywający Josip Perić. Na dziś udało nam się dopiąć transfer Michała Jureckiego. Co do gracza z Serbii sprawa na razie jest otwarta, ale raczej będziemy rekomendowali trenerowi budowanie zespołu w oparciu o krajowych zawodników. Ten temat pozostawiamy otwarty – mówi Jerzy Witaszek, prezes Azotów Puławy.

Michał Jurecki jest jedną z legend PGE VIVE. W kieleckim klubie spędził dekadę, zdobywając dziewięć mistrzostw Polski, osiem krajowych pucharów i trzy medale Ligi Mistrzów – w tym ten najcenniejszy w 2016 roku.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO