Andreas Wolff najlepszym bramkarzem Euro! Niemicy poza podium

niedziela, 28 stycznia 2024 16:39 / Autor: Michał Gajos
Golkiper Industrii Kielce, Andreas Wolff ponownie wyróżniony w swojej bogatej karierze. Tym razem został uznany najlepszych bramkarzem Mistrzostw Europy, które dla jego drużyny zakończyły się na czwartym miejscu.

Filar kieleckiego klubu oraz swojej reprezentacji narodowej wrócił na dobre do wielkiej dyspozycji po kontuzji, która zabrała mu początek bieżącego sezonu. Wolff znów udowodnił, że mistrzowie Polski posiadają w swoich szeregach zawodnika z absolutnego topu.

Popularny „Andi” zachwycał bowiem podczas dobiegających do końca Mistrzostwach Europy. Z niemiecką ekipą zdołał osiągnąć fazę strefy medalowej, ale finalnie nie stanął nawet na najniższym stopniu podium, wszak gospodarze turnieju przegrali w batalii o brąz ze Szwecją (31:34).

Na osłodę byłemu kapitanowi Industrii Kielce pozostała zaś nagroda dla najlepszego gracza na swojej pozycji owego czempionatu. 32-latek zanotował łącznie 91 interwencji na 272 rzuty (33, 46%) i został wybrany do „drużyny marzeń” Euro 2024 obok Ludovica Fabregasa, Juriego Knorrra, Martima Costy, Roberta Weber, Magnusa Jensena i Hampusa Wanne.

W niedzielę o godz. 17:45 rozpocznie się wielki finał imprezy. Na parkiet kolońskiej Lanxess Areny wyjdą Francuzi i Duńczycy.