Awans po nawałnicy

czwartek, 10 sierpnia 2017 19:28 / Autor: Damian Wysocki

Piłkarze Korony Kielce zameldowali się w gronie szesnastu najlepszych drużyn Pucharu Polski. „Żółto-czerwoni” w wyjazdowym meczu 1/16 finału rozgrywek pokonali po dogrywce Zagłębie Sosnowiec 2:1. Bramki dla kieleckiej ekipy zdobyli Elia Soriano i Mateusz Możdżeń. Honorowe trafienie dla gospodarz strzelił Tomasz Narwotka. W pierwszej połowie dodatkowego czasu nad Stadionem Ludowym przeszła ogromna nawałnica, przez którą spotkanie zostało przerwane na kilka minut. Po wznowieniu gry podopieczni Gino Lettieriego błyskowicznie zapewnili sobie awans do kolejnej rundy.

Zagłębie Sosnowiec – Korona Kielce 1:2 (0:0, 0:1)

Bramki: Nawotka 120' - Soriano 105', Możdżeń 111'

Zagłębie: Kudła – Sulewski, Jędrych, Najemski, Wrzesiński (90' Nawotka) Cichocki, Nowak, Mularczyk, Makowski, Banasiak (73’ Łuczak), Mfutila

Korona: Gostomski – Argyris (58’ Rymaniak), Diaw, Kovacević, Kallaste (46’ Cebula) – Kosakiewicz, Możdżeń, Burdenski (64’ Żubrowski), Cvijanović, Mrozik – Soriano

Żółte kartki: Najemski 44’, 107' Makowski 86', Kudła 99' – Burdenski 55’, Możdżeń 112'

Czerwona kartka: Najemski 107' (za dwie żółte)

W 1/8 finału Pucharu Polski kielczanie zmierzą się z Wisłą Kraków. O wyborze gospodarza tego pojedynku zdecyduje dodatkowe losowanie.