„Biała Gwiazda” rozbita. Akademicy zwyciężyli w Krakowie

sobota, 02 marca 2024 20:38 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

Koszykarze UJK Kielce pokonali na wyjeździe Wisłę Kraków 98:81 w 27. kolejce 2. Ligi Mężczyzn.

Szybkie sześć punktów gospodarzy nie przestraszyło podopiecznych Rafała Gila, którzy bardzo szybko odrobili straty i po czterech minutach wyszli na pięciopunktowe prowadzenia (14:9), a minutę później przewaga urosła do dziewięciu „oczek”. Ostatecznie jednak pierwsza kwarta skończyła się wynikiem 29:28 dla kielczan.

W drugiej części gry lepiej wyglądali zawodnicy ze stolicy województwa świętokrzyskiego. Niestety, nie można tego powiedzieć o samej końcówce drugiej połowy, podczas której mozolnie budowana przewaga stopniała do trzech punktów (54:51).

Po powrocie zawodników na parkiet gra miała wyrównany charakter. W połowie trzeciej kwarty mieliśmy remis 66:66.  W kolejnych pięciu minutach kielczanie utrzymywali skromną sześcio – i czteropunktową przewagę przez większość czasu.

W ostatniej części gry nasi zawodnicy nabrali pewności siebie i zdołali odskoczyć „Białej Gwieździe” na dziesięć punktów.

Punkty dla UJK Kielce: Jakub Lewandowski – 38 ; Oskar Lesisz – 15 ; Wojciech Pisarczyk – 15 ; Norbert Cygan – 10; Dzmitry Makhnach – 8; Piotr Łosiak, Piotr Osiakowski – 4; Maciej Suwalak, Igor Wierzbicki – 2.

Kolejny mecz Akademicy zagrają w sobotę (9 marca). U siebie podejmą MKS II Dąbrowę Górniczą.