Chęć rewanżu. Z pucharowego obozu Legii

wtorek, 05 grudnia 2023 14:35 / Autor: Piotr Okła
Piotr Okła
Piotr Okła

Obrońcy trofeum Fortuna Pucharu Polski, piłkarze Legii Warszawa, będą najbliższymi rywalami Korony Kielce. Zespół ze stolicy stanie przed okazją rewanżu za porażkę młodszych kolegów.

Przypomnijmy, że ekipy „żółto-czerwonych” oraz „Wojskowych” mierzyły się ze sobą w tej edycji pucharowych zmagań. W poprzedniej rundzie kielczanie pokonali po dogrywce trzecioligowe rezerwy warszawskiego klubu 4:2.

Legia podejdzie do starcia na Suzuki Arenie po wygranym 3:0 starciu z KGHM Zagłębiem Lubin. Co ciekawe, podopieczni Kosty Runjaicia prowadzili 2:0 już po czterech minutach gry i bramkach Rafała Augustyniaka oraz Radovana Pankova. Końcowy rezultat spotkania ustalił natomiast Josue, wykorzystując w drugiej połowie rzut karny.

W drużynie wicemistrzów Polski w najbliższym meczu może  wystąpić Thomas Pekhart. Decyzja zostanie podjęta przed starciem.

– Mamy świetnych napastników, którzy wykonują dobrą prace, zachowują dyscyplinę. Blaz pokazał się z bardzo solidnej strony, był zaangażowany, a niewiele brakowało, aby zdobył bramkę. Już w środę zagramy w pucharze z Koroną. Jeszcze nie podjąłem decyzji, kto znajdzie się w wyjściowej jedenastce na tę rywalizację – wskazał bezpośrednio po niedzielnym meczu z Zagłębiem Lubin Kosta Runjaić, trener Legii.

W środowym starciu niemiecki szkoleniowiec nie będzie mógł skorzystać z usług Yuriego Ribeiro, który pauzuje z powodu otrzymanej czerwonej kartki w ubiegłorocznym finale rozgrywek.

Spotkanie 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski rozpocznie się na Suzuki Arenie o godzinie 21.