Cztery „złota” młodych zawodników KKL-u na mistrzostwach Polski

niedziela, 12 lutego 2023 18:20 / Autor: Damian Wysocki

Cztery złote medale wywalczyli zawodnicy Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego podczas mistrzostw Polski Juniorów, które w weekend odbyły się w Rzeszowie.

Trzy „złota” wywalczyli tyczkarze, podopieczni Agnieszki Wrony, którzy ustanowili nie tylko nowe rekordy życiowe, ale również najlepsze wyniki w historii województwa świętokrzyskiego. W piątek mistrzynią Polski do lat 18 została Zofia Jastrząb, która wygrała wynikiem 3,85 metra. W niedzielę po tytuł w kategorii do lat 20 sięgnęła Natalia Biskupska, która również uzyskała 3,85 m.

Niespodziankę sprawił Nikodem Pochopień, który został mistrzem kraju juniorów. Kielczanin dwukrotnie bił rekord województwa uzyskując 4,75 m, a następnie 4,80 m. Faworyzowany Michał Gawenda z Warszawianki rozpoczął rywalizację od wysokości 5 m. Rekordzista kraju (5,41 m) spalił jednak trzy próby i nie został w ogóle sklasyfikowany.

Z roli faworytki w biegu na 1000 metrów wywiązała się Oliwia Bełczew, która obroniła tytuł mistrzyni Polski do lat 18. Podopieczna Krzysztofa Jóźwika w finale uzyskała czas 2:55.68.

Brązowy medal wśród juniorek w biegu na 3000 m zdobyła Maja Peret z Juventy Starachowice.

– To jest największy sukces świętokrzyskiej lekkiej atletyki od kilkunastu ostatnich lat. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że tak się to zakończyło. Prym wiedzie KKL, ale Juventa również spisuje się bardzo dobrze. Lato pokaże, że te wyniki nie były przypadkowe – powiedział Grzegorz Furmanek, prezes Świętokrzyskiego Związku Lekkiej Atletyki.

KKL został sklasyfikowany na drugim miejscu w klasyfikacji medalowej, ex-aequo z Akademią Młodego Lekkoatlety Słupsk, który również wywalczył cztery "złota". Najwięcej krążków – osiem – zgarnęli zawodnicy RLTL Optimy Radom.