Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Jednosczdrowie3

SPORT

Daniel Dujszebajew: Trzeba pamiętać, że ten zespół to nie tylko Hansen

wtorek, 27 września 2022 08:58 / Autor: Damian Wysocki
Daniel Dujszebajew: Trzeba pamiętać, że ten zespół to nie tylko Hansen
Daniel Dujszebajew: Trzeba pamiętać, że ten zespół to nie tylko Hansen
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Po dziesięciu latach gry w Paryżu Mikkel Hansen – jeden z najlepszych, o ile nie najlepszy szczypiornista świata – wrócił do ojczyzny. 35-letni Duńczyk chce wygrać Ligę Mistrzów z Aalborgiem. – Musimy na niego uważać, bo to jeden z najlepszych graczy w całej historii. Trzeba jednak pamiętać, że ten zespół to nie tylko on – mówi Daniel Dujszebajew, rozgrywający Łomży Industrii Kielce.

Mistrz Polski zagra na trudnym terenie w Danii w środę. Aalborg ma mocarstwowe plany. Już przed dwoma laty, podczas pandemicznego sezonu, zagrał w Final4 Ligi Mistrzów. Teraz, już na normalnych zasadach, chce wrócić do Kolonii.

– To bardzo dobry zespół. Zakontraktowali kilka wielkich gwiazd na czele z Hansenem i Palmarssonem. Przyjdzie do nich jeszcze Landin. W tym momencie mają już super skład. Są coraz lepsi. Zobaczymy, jak wyglądają jako drużyna – mówi Daniel Dujszebajew.

W środę kielecką obronę czeka bardzo dużo pracy.

– Mają bardzo dużo indywidualności. Każdy zawodnik jest na najwyższym poziomie. Na pewno wszystkich będziemy mieć bardzo dobrze przeanalizowanych. Jesteśmy już trochę zmęczeni wyjazdami, bo to czwarty taki mecz z rzędu, ale później będziemy mieć więcej spotkań w domu. Na razie skupiamy się na Aalborgu, bo wiemy, ile może dać nam zwycięstwo na tym terenie – przekonuje rozgrywający Łomży Industrii.

Środowe spotkanie w Aalborgu rozpocznie się o godz. 20.45.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO