Djukić po wstępnych badaniach

niedziela, 29 października 2017 12:16 / Autor: Damian Wysocki

Darko Djukić - skrzydłowy PGE VIVE Kielce w sobotnim spotkaniu towarzyskim Serbii z Austrią doznał groźnie wyglądającej kontuzji kręgosłupa. 23-latek z parkietu został zniesiony na noszach. Na szczęście wstępne badania wykluczyły poważniejszy uraz.

Djukić boisko musiał opuścić już w 5. minucie.  W momencie rzutu faulował go Nikola Bilyk - Serb zaliczył bolesny upadek, po którym nie był w stanie samodzielnie wstać. Skrzydłowy błyskawicznie został przewieziony do szpitala. Wstępne badania wykluczyły złamanie kręgosłupa, ale 23-latek ma mocno zbity odcinek lędźwiowy i zapewne czeka o przerwa w grze. Dalsze kroki odnośnie jego leczenia zostaną podjęte już w Polsce.

Sobotni sparing Serbii z Austrią zakończył się remisem 38:38. Dzień wcześnie drużyna z Bałkanów wygrała  34:32, a Darko Djukić na swoim koncie zapisał trzy bramki.

PGE VIVE we wtorek o 18.30 w meczu ligowym w Hali Legionów zmierzy się ze Stalą Mielec.