Drugie zwycięstwo z rzędu koszykarzy AZS-u UJK Kielce

poniedziałek, 02 listopada 2020 11:42 / Autor: Sebastian Kalwat

W meczu 6. kolejki koszykarskiej II ligi, zawodnicy AZS-u UJK Kielce pokonali we własnej hali Żubry Białystok 74:71. Podopieczni trenera Rafała Gila po trzech porażkach na początku sezonu, wygrali drugi mecz z rzędu i pną się w górę ligowej tabeli.

Spotkanie od początku było bardzo wyrównane. Pierwsza kwarta padła łupem kielczan 16:13. W drugiej części również triumfowali gospodarze, tym razem różnicą dwóch punktów (20:18).

Trzecia kwarta także dostarczyła wielu emocji, ale tak jak poprzednie zakończyła się zwycięstwem ''Akademików''. Do ostatniej części kielczanie przystępowali z siedmiopunktową przewagą i za wszelką cenę chcieli utrzymać korzystny wynik do końca spotkania. Mimo porażki w czwartej kwarcie (17:21) gospodarze ostatecznie pokonali Żubry różnicą trzech ''oczek'' 74:71.

Kolejny bardzo dobry mecz rozegrał Piotr Osiakowski. Tym razem 28-latek grający na pozycji niskiego skrzydłowego zdobył 21 punktów i zebrał 11 piłek. Na wyróżnienie w kieleckiej ekipie zasługuje także Maciej Parszewski, zdobywca 14 punktów oraz dziesięciu zbiórek.

W 7. kolejce (7 listopada o godz. 18) AZS UJK zmierzy się na wyjeździe z Sokołem Ostrów Mazowiecka.

AZS UJK Kielce - Żubry Białystok 74:71 (16:13, 20:18, 21:19, 17:21)

AZS UJK: Osiakowski 21, Parszewski 14, Zygmunciak 11, Sowa 7, Nowik 6, Czapla 6, Wierzgała 5, Jagiełło 2, Fugiński 2, Lis.

Żubry: Bombrych 17, Zabielski 17, Kamiński 12, Andruk 12, Rapucha 8, Sulima-Dolina 2, Zdanowicz 1, Kosobudzki 1, Bębeniec 1.