Drużynowy brąz młodzików Stelli w łuczniczych Mistrzostwach Polski

wtorek, 15 września 2020 18:18 / Autor: Sebastian Kalwat
Sebastian Kalwat

Czterech młodych zawodników KS Stelli Kielce wywalczyło w miniony weekend zespołowy brąz w Mistrzostwach Polski młodzików, które odbyły się w Kielcach.

W zawodach wzięło udział 180 zawodników i zawodniczek w wieku 12, 13 i 14 lat, z czego jedenastu reprezentowało klub Stella Kielce.

Największym sukcesem na tej imprezie okazało się być zajęcie trzeciego miejsca przez drużynę młodzików Stelli Kielce, która wystąpiła w składzie Maciej Mrozik, Karol Rokita, Kacper Kałuża i Kacper Dziewięcki.

Trener grup młodzieżowych Stelli Kielce, Maciej Fałdziński, docenia wyniki osiągnięte przez zawodników kieleckiego klubu. – Jestem bardzo zadowolony z postawy moich podopiecznych. Warto nadmienić, że dla wszystkich naszych reprezentantów był to debiut na takiej imprezie – zaznaczył Fałdziński.

Pierwsze miejsce przypadło drużynie MLKS Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska, zaś tuż przed młodymi kielczanami uplasował się UKS Grot Ruda Śląska.

W rywalizacji indywidualnej najwyższym miejscem spośród zawodników Stelli Kielce może pochwalić się Kacper Kałuża. Zajął on szóstą pozycję. Tuż za nim uplasował się Karol Rokita.

– Paradoksalnie chłopakom zabrakło bardzo niewiele, aby znaleźć się na podium. Różnice punktowe były naprawdę małe. Zwycięzca był zdecydowany, ale trzecie miejsce leżało jak najbardziej w zasięgu – skwitował trener Fałdziński.

Brązowy medal drużyny oraz wysokie miejsca młodzików indywidualnie trzeba uznać za duży sukces. Jak podkreśla Maciej Fałdziński, te wyniki należy rozpatrywać przez pryzmat niewielkiego doświadczenia jego zawodników na imprezie tej rangi.

– Trzeba wziąć poprawkę na to, że chłopcy po raz pierwszy wystąpili na takich mistrzostwach, dlatego te miejsca w pierwszej ósemce są naprawdę bardzo dobre. Myślę, że mają się z czego cieszyć, ponieważ uzyskali wynik ponad stan. Niektórzy pobili rekordy życiowe, zaś inni się bardzo do nich zbliżyli – podsumował trener Stelli Kielce.