Fałdziński zakończył indywidualny start na Uniwersjadzie. Pozostała walka w drużynie

poniedziałek, 21 sierpnia 2017 18:15 / Autor: Damian Wysocki

Łucznik Stelli Kielce - Maciej Fałdziński na drugiej rundzie zakończył zmagania w zawodach indywidualnych podczas 29. letniej Uniwersjady w Tajpej.

25-latek w eliminacjach uplasował się na 61. pozycji. W 1/48 finału pokonał 6:4 Singapurczyka Teo Kee Hui. W kolejnej rundzie przeszkodą nie do przejścia okazał się Rosjanin Artem Makhnenko, który wygrał 7:3

Student UJK Kielce razem z Adamem Jurzakiem oraz Kacprem Sierakowskim zakwalifikowali się do fazy pucharowej turnieju drużynowego. We wtorek o 11.00 czasu polskiego w 1/8 finału zmierzą się z reprezentacją gospodarzy.

W następnych dniach na Tajwanie województwo świętokrzyskie będą reprezentowali jeszcze lekkoatleci: startująca na 100 m przez płotki Karolina Kołeczek (Wisła Junior Sandomierz, AWF Kraków) oraz pochodzący z Krynek w powiecie starachowickim - ośmiusetmetrowiec Mateusz Borkowski (RKS Łódź, WSS Łódź).

Uniwersjada to druga pod względem ilości uczestników impreza sportowa na świecie. W stolicy Tajwanu wystartuje blisko osiem tysięcy zawodników ze 150 krajów świata, którzy będą rywalizowali w 21 dyscyplinach. Reprezentanci Polski do tej pory wywalczyli 317 medali letnich uniwersjad.