Festiwal bramkowy w Gdyni

wtorek, 28 listopada 2017 20:42 / Autor: Damian Wysocki

Szczypiorniści PGE VIVE odnieśli czternaste zwycięstwo w sezonie w PGNiG Superlidze. Kielczanie w Gdyni nie dali najmniejszych szans miejscowej Spójni wygrywając 46:27.

Po pierwszych minutach nad morzem zanosiło się na prawdziwy wynikowy rekord. Podopieczni Tałanta Dujszebajewa błyskawicznie rzucali kolejne bramki i na przerwę schodzili prowadząc już 27:12. W drugiej części mistrzowie Polski nie forsowali tempa i dali nieco więcej pograć ambitnym gospodarzom, koniec końców wygrywając różnicą dziewiętnastu trafień.

Najskuteczniejszym zawodnikiem w kieleckiej drużynie był Manuel Strlekl, który rzucił osiem bramek.

PGE VIVE kolejny mecz rozegra w sobotę, kiedy na wyjeździe w meczu 10. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów na wyjeździe zmierzy się z Telekomem Veszprem.

Spójnia Gdynia – PGE VIVE Kielce 27:46 (12:27)

Spójnia Gdynia: Zimakowski, Michalczuk, Głębowski - Lisiewicz, Ćwikliński 1, Kamyszek 9, K. Pedryc 5, P. Pedryc 1, Kirilenko 3, Jamioł 2, Brukwicki, Rychlewski 5, Dworaczek, Marszałek 1, Męczykowski, Krawczenko

PGE VIVE Kielce: Ivić, Wałach - Jurecki 1, Dujshebaev 5, Kus 5, Aginagalde 2, Strlek 8, Janc 3, Lijewski 3, Jurkiewicz 7, Zorman, Mamić 5, Bombac 2, Djukić 5