Finał Kielce - Płock!

niedziela, 10 maja 2015 21:38 / Autor: Piotr Michalec
Finał Kielce  - Płock!
Piotr Michalec

Piłkarze ręczni Vive Taurona Kielce awansowali do finału PGNiG Superligi! Kielczanie po raz trzeci w półfinałowej rywalizacji pokonali Pogoń Szczecin, tym razem 36:24 (20:12). O złoto mistrzostw Polski żółto-biało-niebiescy zagrają tradycyjnie z Orlenem Wisłą Płock.

Płocczanie dziś po raz trzeci pokonali Azoty Puławy(31:29) i także wygrali rywalizację play-off 3:0. Pierwszy mecz finałowy w najbliższą sobotę w Kielcach!

W Szczecinie ani przez moment nie było wątpliwości kto jest lepszy w rywalizacji. Kielczanie od początku narzucili swoje tempo gry i swój styl. Przewaga jaką żółto-biało-niebiescy mieli na parkiecie widoczna była na tablicy wyników: 9:3 – 8 minuta, 12:4 – 12 minuta, 16:7 – 20 minuta, 20:10 – 27 minuta. Do przerwy kielczanie prowadzili ośmioma bramkami - 20:12.

W drugiej połowie Mistrzowie Polski kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń i cały czas utrzymywali przewagę wypracowaną w pierwszej połowie.

W finale PGNiG Superligi Vive Tauron Kielce zagra z Orlenem Wisłą Płock. Pierwsze dwa mecz w Kielcach w najbliższy weekend.