Furmanek młodzieżową mistrzynią Polski

sobota, 30 czerwca 2018 20:18 / Autor: Damian Wysocki

Katarzyna Furmanek z Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego została młodzieżową mistrzynią Polski w rzucie młotem.

22-latka  podczas zawodów w Sieradzu uzyskała wynik 66.06 m. Drugie miejsce zajęła Aleksandra Śmiech z Agrosu Zamość (64.73), trzecia lokata przypadła Kindze Łepkowskiej z AZS-u AWF-u Warszawa (61.94).

Katarzyna Furmanek ciągle walczy o przepustkę na sierpniowe mistrzostwa Europy seniorów, które odbędą się w Berlinie. Kielczanka w tym sezonie najdalej młot posłała na odległość 68.39. Miało to miejsce 20 maja podczas mitingu w Łodzi. Minimum na czempionat Starego Kontynentu wynosi 70 metrów.

Podczas młodzieżowych mistrzostw Polski obok Furmanek zaprezentowała się jeszcze dwójka zawodników KKL-u Kielce. Karolina Młodawska z wynikiem 12,37 m zajęła piąte miejsce w konkursie trójskoku. Wiktor Woś został sklasyfikowany na 15. miejscu w biegu na 400 metrów. Młody sprinter okrążenie pokonał w czasie 50.81 s.