Korona przegrała z Górnikiem 0:3

sobota, 18 maja 2019 17:15 / Autor: Damian Wysocki

Korona Kielce w meczu ostatniej kolejki LOTTO Ekstraklasy przegrała przed własną publicznością z Górnikiem Zabrze 0:3. Wszystkie gole padły po przerwie. Dwie bramki dla gości zdobył Igor Angulo, swoje trafienie dołożył Łukasz Wolsztyński. Podopieczni Gino Lettieriego sezon 2018/19 zakończyli na 10. miejscu. Grupę spadkową wygrała Wisła Kraków. Z najwyższą klasą rozgrywkową pożegnały się Zagłębie Sosnowiec i Miedź Legnica. Ostateczne rozstrzygnięcia w grupie mistrzowskiej zapadną w niedzielę.

Korona Kielce – Górnik Zabrze 0:3 (0:0)

Bramka: Angulo 69', 89' Wolsztyński 87'

Korona: Miśkiewicz – Rymaniak, Tamm, Malarczyk, Gardawski (78' Gnjatić) – Skrzecz, Żubrowski, Petrak, Arweladze (57' Szelągowski), Jukić – Soriano (74' Puczko)

Górnik: Chudy – Suarez, Wiśniewski (75' Ambrosiewicz), Bochniewicz – Arnarson (26' Zapolnik), Gvilia, Matras, Matuszek (60' Wolsztyński),  Gryszkiewicz – Jimenez, Angulo

Żółte kartki: Skrzecz – Wiśniewski

NAJCIEKAWSZE WYDARZENIA:

8': Po sennym początku przed szansą stanął Angulo. Hiszpan długo prowadził piłkę, wpadł w pole karne, ale jego strzał z prawej nogi był zbyt słaby, aby zaskoczyć Miśkiewicza.

11': Zawodnicy Korony wymienili kilka szybszych podań przed polem karnym. Skrzecz próbował zagrać płaską piłkę w kierunku Soriano, ale jego intencję rozszyfrowali gracze gości.

29': Gryszkiewicz posłał dobre, mocne dośrodkowanie z lewej strony. Zapolnik w polu karnym wyprzedził Gardawskiego, a jego strzał z głowy z najwyższym trudem obronił Miśkiewicz.

19': Jimenez przeprowadził dynamiczną akcję na lewej stronie. Hiszpan posłał płaskie dośrodkowanie w kierunku Zapolnika, ale młody pomocnik uderzył prosto w Miśkiewicza.

47': Jukić idealnie odnalazł się w polu karnym. Pomocnik Korony oddał strzał z 14 metrów, który minimalnie minął słupek.

55': Jukić był najaktywniejszym graczem "żółto-czerwonych". 23-latek ponownie zdecydował się na uderzenie z dystansu. Tym razem było naprawdę blisko, bo futbolówka odbiła się od słupka.

57': Debiut w Koronie. W miejsce Arweladze na boisku pojawił się Szelągowski. 16-latek w ostatnich miesiącach był jednym z najważniejszych ogniw drużyny juniorów starszych, która zdobyła mistrzostwo Polski.

67': Malarczyk zaliczył dobry przechwyt. Stoper Korony po kilkumetrowym podprowadzeniu zdecydował się na strzał z 30 metra. Piłka zmierzała jednak w sam środek i pewnym chwytem popisał się Chudy.

69': GOL! 0:1! Angulo uderzył lekko z rzutu wolnego. Piłka po drodze odbiła się od głowy ustawionego w murze Petraka, po czym zupełnie zaskoczyła Miśkiewicza.

80': Angulo strzelił swoją drugą bramkę w tym spotkaniu, ale po weryfikacji VAR została ona anulowana. We wcześniejszym fragmencie bramkowej akcji na spalonym był Wolsztyński.

86': GOL! 0:2! Górnika w bardzo łatwy sposób rozmontował obronę Korony. Wolsztyński w polu karnym dobrze przyjął długie podanie, po czym nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce.

89': GOL! 0:3! Angulo popisał się ładnym uderzeniem z dystansu i zdobył swoją 24. bramkę w sezonie.