Grad medali świętokrzyskich zawodników na Mistrzostwach Polski Seniorów i Seniorek w boksie

niedziela, 10 grudnia 2023 17:25 / Autor: Piotr Okła
Piotr Okła
Piotr Okła

Podczas PZB Mistrzostw Polski w Toruniu świętokrzyscy pięściarze i pięściarki zaprezentowali się ze znakomitej strony, zdobywając pięć krążków. Hubert Wrona wywalczył tytuł mistrza kraju.

Trenujący na co dzień w Rushh Kielce Wrona zdobył zoty medal w kategori do 48 kilogramów, pokonując Bartłomieja Fortunę (UKS Champion Wołomin).

Daniel Surowiec z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski przegrał w finale kategorii do 51 kg z Jakubem Słomińskim (Wda Świecie).

Brązowe medale zdobyły natomiast: Martyna Fąfara z K.S. „Skalnik” Wiśniówka (kategoria do 81 kilogramów), Paulina Ślewa z Fightera Kielce (kat. 50 kg) oraz Aleksandra Szczodrak z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski (kat. 60 kg).

Na wcześniejszych etapach rywalizacji swój udział zakończyli: Wiktor Hanas, Patryk Hanas (Klub Bokserski Walka Morawica), Patryk Głuch, Wiktor Skiba (Ring Busko-Zdrój), Jakub Surma (K.S. „Skalnik” Wiśniówka) oraz Natalia Stolarek (KSZO Ostrowiec Świętokrzyski).