[III liga] Blamaż rezerw Korony. Żadna świętokrzyska drużyna nie wygrała swojego meczu

czwartek, 20 maja 2021 00:26 / Autor: Sebastian Kalwat

W środę rozegrano 36. kolejkę piłkarskiej III ligi. Korona II Kielce przegrała na wyjeździe z ostatnim w tabeli Hetmanem i nieuchronnie zmierza do czwartej ligi. Bez punktów swój mecz zakończyła także Wisła Sandomierz, która uległa Avii Świdnik 0:1. KSZO i ŁKS Łagów zremisowały swojego spotkania.

Wisła Sandomierz – Avia Świdnik 0:1 (0:1)

Bramka: Kompanicki 12

Wisła: Jurewicz – Siedlecki (64’ Serek), Sudy, Kajpust, Pieniążek (80’ Wiśniewski), Stańczyk, Tyl, Diel (80’ Taranek), Chmielowiec (64’ Antochów), Zawiślak, Matuszewski.

Avia: Sobieszczyk – Kuliga, Kursa, Górka, Dobrzyński, Uliczny (78’ Zdunek), Wójcik, Kompanicki (78’ Cielebąk), Maluga, Poleszak (46' Szpak), Białek.

Już w 12. minucie na prowadzenie wyszła Avia. Indywidualną akcją popisał się Mateusz Kompanicki i pokonał bramkarza Wisły Michała Jurewicza.

Ten sam zawodnik kilkanaście minut później stanął oko w oko z golkiperem sandomierzan, ale tym razem przegrał ten pojedynek i do przerwy goście prowadzili 1:0.

Po zmianie stron obie ekipy miały kilka szans do zdobycia gola, jednak ostateczniej żadnej z drużyn nie udało się już trafił do siatki i Avia zwyciężyła Wisłę różnicą jednej bramki.

Sandomierzanie mają 47 punktów i zajmują 12. miejsce w tabeli III ligi.

Hetman Zamość - Korona II Kielce 1:0 (0:0)

Bramka: Pokrywka 52

Hetman: Wyłupek – Wolanin, Dajos, Grzęda, Gierowski, Kaznocha, Koszel, Turczyn, Nastałek, Pokrywka, Chyrchała.

Korona: Osobiński – Świtowski (53’ R. Turek), Dziubek, Seweryś, Bujak - Prętnik, Zawadzki (53’ K. Turek), Rybus (53’ Rozmysłowski), Kordas (46’ Konstantyn), Bielka (88’ Czerwiak) – Piróg.

W pierwszej połowie to kielczanie mieli przynajmniej dwie dogodne sytuacje do zdobycia gola. Artur Piróg trafił piłką w słupek, zaś strzał Jakuba Rybusa z linii bramkowej wybili obrońcy.

Druga połowa zaczęła się od ciosu dla Korony. W 52. minucie gola dla gospodarzy zdobył Łukasz Pokrywka i zanosiło się na sporą niespodziankę.

Kielczanie mieli jeszcze okazję do wyrównania, ale Adrian Bielka nie wykorzystał rzutu karnego i ostatecznie Hetman w tym starciu okazał się zwycięski.

Korona II 32 punkty i zajmuje 19. miejsce w tabeli.

Lewart Lubartów – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 1:1 (1:1)

Bramki: Fularski 30 - Mężyk 45

Lewart (skład wyjściowy): Wójcicki – Niewęgłowski, Ponurek, Zbiciak, Świech – Najda, Maksymiuk, Fularski, Dearman, Nowak – Żelisko.

KSZO: Lipiec – Głaz, Majewski, Mężyk, Ziółkowski (72′ Nowak) – Pawlik (72′ Zalewski), Partyka (86′ Szymański), Bayramov, Zaklika (57′ Paluch), Smuczyński (57′ P. Kaczmarek) – Stanisławski.

Po dwóch kwadransach na prowadzenie w tym meczu wyszli gospodarze. Po jednym z dośrodkowań piłka odbiła się od poprzeczki, doskoczył do niej Grzegorz Fularski i wpakował ją do siatki.

Jeszcze przed przerwą KSZO doprowadził do wyrównania po zagraniu od Kacpra Ziółkowskiego celną główką popisał się Damian Mężyk i do przerwy było 1:1.

W drugiej połowie to zawodnicy Lewarta byli stroną dominującą. Na nieco ponad przed kwadrans przed zakończeniem spotkania gospodarze mieli rzut karny. Strzał Krystiana Żelisko obronił jednak Paweł Lipiec i tym samym uratował punkt drużynie Tadeusza Krawca.

KSZO ma 51 punktów i zajmuje ósme miejsce w ligowej tabeli.

ŁKS Łagów - Cracovia II 2:2 (1:0)

Bramki: Kolasa 12, Jarzynka 23, Kolasa 62, Vinicius 78.

ŁKS: Michalski – Rogala, Ślefarski, Biesiada, Krzeszowski – Kolasa, Szałas (81' Mójta), Gierczak, Mydlarz, Baran – Szymański.

Cracovia: Wilk – Stachera, Jarzynka, Bracik, Zaucha – Pik, Ożóg, Budziński, Vestenicky (66' Vinicius), Wiśniewski – Strózik (89' Biernat).

Już po upływie 12. minut na prowadzenie wyszła drużyna z Łagowa. Po zagraniu Patryka Barana dobrze główkował Maciej Kolasa i nie dał szans bramkarzowi gości.

Około dziesięć minut później Cracovia doprowadziła do wyrównania. Tym razem celnym strzałem głową popisał się Mateusz Jarzynka i do przerwy był remis 1:1.

Mimo lepszej postawy zawodników z Krakowa, to ŁKS ponownie objął prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najlepiej w polu karnym zachował się Kolasa i ponownie strzelił gola głową.

W 78. minucie Brazylijczyk Vinicius strzałem głową pokonał Przemysława Michalskiego i doprowadził do wyrównania. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2.

Łagowianie mają 48 punktów i plasują się na 11. pozycji w tabeli III ligi.

W weekend zostanie rozegrana 37. seria gier. W niej Rezerwy Korony podejmą u siebie Chełmiankę Chełm, a KSZO zagra z Siarką Tarnobrzeg. Wisła Sandomierz na wyjeździe zmierzy się z Podlasiem Biała Podlaska, zaś ŁKS Łagów ze Stalą Stalowa Wola.